Zpět na » Synot liga » Opava - HFK Olomouc 2:1 (1:1)

Synot liga - Opava - HFK Olomouc 2:1 (1:1)

0

14.04. - Opava na jaře prostě válí. Tým si již připsal pátou výhru v řadě. Tentokrát její dobrou formu odnesl druhý tým tabulky HFK Olomouc.

První dvacetiminutovka zápasu byla opatrná z obou stran. Po té přišla 22. minuta, kdy hostující Jaromír Grimm vstřelil gól, ale k jeho smůle stál v ofsajdu, gól tedy nemohl být uznán. O minutu později měla šanci také Opava. Po závaru se dostal míč k Janoviakovi, který jen těsně netrefil branku. Ve 32. minutě je těsně neusměrnil míč po rohovém kopu hostující Lukášek. Do vedení šli hosté o tři minuty později, když Josefík z penalty potrestal faul Víška na svoji osobu. Vyrovnáno bylo o dvě minuty později, kdy se hlavou trefil Milan Barteska. Až do konce prvního poločasu měla Opava tlak, ale nic z něho nevytěžila. První poločas, ve kterém diváci viděli velmi pěkný fotbal, skončil 1:1.

A jak skočil první poločas začal ten druhý – tedy útočnou aktivitou domácích. Hned dvě minuty po pauze dokonce nastřelil Barteska spojnici břevna a tyče. Domácí po té svého soupeře místy zatlačili ke své šestnácte. Hosté vyráželi jen k brejkům. Rozhodnutí přinesla 85. minuta, kdy přesně mířil Tomáš Sluka z přímého volného kopu. Hosté si ale ještě mohli přeci jen odvést bod. V poslední minutě hlavičkoval Spáčil, ale jeho pokus mířící do branky odvrátil Mezlík. Opava tak vyhrála 2:1.

Opava tak potvrdila svou úchvatnou jarní formu, když na jaře její fotbalisté ztratili pouze remízou na Žižkově. Od té doby sbírají jen vítězství. V tabulce si tak udrží lichotivou pátou pozici.

HFK Olomouc si připsala svou druhou jarní porážku. Ale i přes toto zaváhání se udrží na druhém místě. Třetí Jihlava na ní ztrácí už pouze bod a pokud vyhrají Bohemians 1905, dotáhnou se na ní také na bod.

Opava – HFK Olomouc 2:1 (1:1)
Góly:
35. Josefík z penalty 0:1, 37. Barteska 1:1, 85. Sluka 2:1 Rozhodčí: Douda - Gallo, Možíš
ŽK: Barteska - Ĺ kuta, Spáčil, Lošťák, Grim, Josefík Diváků: 3278
Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Pejša, Víšek - Zapletal (81. Sluka), Wirth, Barteska, Partyš - Kozák, Janoviak
HFK Olomouc: Doležal - Lukášek, Josefík, Kotůlek, Kazár (90. Korčian) - Lošťák, Grim, Spáčil, Dadák (54. Los)- Kalvoda, Ĺ kuta