Zpět na » Synot liga » Jihlava - Vítkovice 4:0 (2:0)

Synot liga - Jihlava - Vítkovice 4:0 (2:0)

0

13.04. - Jihlava konečně po třech zápasech zvítězila a příbližila se ke svým soupeřům, kteří mají na programu své zápasy o víkendu.

Jihlava nemůže pro boj o postup do jarní části ligy počítat s Jiřím Malínkem, který si přetrhl křížový vaz a čeká až půl roku bez fotbalu. Jihlavští však věří, že bude moci ještě zasáhnout do jarní části.

Jihlavě i Vítkovicím šlo v tomto utkáním o hodně. Jihlava v posledních třech utkáních získala pouze bod. Vítkovice poslední tři zápasy dokonce prohráli.

Od první minuty se Jihlava snažila tlačit před branku Vítkovic. Ze své převahy vytěžila jen pár nebezpečných centrů. Za povšimnutí stojí šance domácího Ivo Svobody. Ten uháněl po přesném centru sám na brankáře, ale obrana Vítkovic mu na poslední chvíli míč sebrala. Ve 30. minutě se pak zranil domácí gólman Rzeszoto, kterého nahradil Tulis. Pro Jihlavu tolik kýžené góly přišli těsně před poločasovou přestávkou. Nejprve se míč po standardní situaci dostal k Ivu Svobodovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty později dala Jihlava gól opět po standardní situaci, tentokrát se hlavou prosadil Faldyna. Poločas tak vyzněl pro domácí 2:0.

Domácím patřil i úvod 2. půle v niž také vstřelili dva góly. Nejprve v 50. minutě Rabušic a pět minut po té dal svůj druhý gól Svoboda. To vítkovický odpor definitivně zlomilo a po zbytek zápasu byli hráči slezského týmu zcela bezzubí.

Jihlava tak konečně vyhrála po třízápasové pauze a drží si na dohled týmy před sebou, které mají své zápasy na programu o víkendu.

Vítkovice se naopak ještě více ponořili do problémů. Zatím mají dvacet bodů, ale pokud budou bodovat Blšany nebo Bystrc, půjdou vítkovičtí na sestupovou pozici.

Jihlava – Vítkovice 4:0 (2:0)
Góly: 40. Svoboda 1:0, 42. Faldyna 2:0, 50. Rabušic 3:0, 55. Svoboda 4:0
Rozhodčí: Drábek - Slavík, Vysloužil ŽK: Jandík, Mikulenka Diváků: 1750
Jihlava: Rzeszoto (29. Tulis) - Veselý, Ĺ ourek, Kadlec, Drga - Svoboda, Lovětínský, Vladyka (85. Gorol), Cihlář - Faldyna, Rabuši (41. Ĺ amánek)
Vítkovice: Vaclík – Černý (80. Hejdušek), Cverna, Hromkovič, Mikulenka (64. Třasák) - Valášek, Motyčka, Ĺ vec, Novák - Jandík, Kroker (59. Kozačuks)