Zpět na » Synot liga » Jablonec vyhrál v Mladé Boleslavi a má do finále poháru blíže

Synot liga - Jablonec vyhrál v Mladé Boleslavi a má do finále poháru blíže

Jablonec vyhrál v Mladé Boleslavi a má do finále poháru blíže © fkjablonec.cz - Jablonec vyhrál v Boleslavi

0

29.04. - REVIEW S jednogólovým náskokem půjde do odvetného semifinále mezi Mladou Boleslaví a Jabloncem severočeský celek. Ten góly Mingazova a Kopice vedl za necelých dvacet minut již 2:0. Zahustel sice před pauzou ještě snížil. Jenže na víc už se svěřenci trenéra Jarolíma nezmohli a finálové zápas se jim mírně vzdálil.

Mladá Boleslav udělala v sestavě oproti sobotní výhře v Plzni hned několik změn. Především jí hodně chyběl potrestaný Skalák. V obraně znovu dostal šanci mladý odchovanec Křapka, vedle kterého se poprvé na jaře postavil uzdravený Kúdela. To Jablonec nastoupil téměř v ideální sestavě a v úvodu to bylo na hřišti vidět.

Domácím nefungovala defenziva, záložníci hodně otevírali střed hřiště a Jablonec je za to dokonale potrestal. Už v 6. minutě poslal Pernica nákop za obranu, obránci Mladé Boleslavi se nedomluvili, nezachytili náběh Mingazova a záložník z Turkmenistánu hezky přehodil brankáře Hrušku.

Mladá Boleslav měla nadále problém s brejky hostů. Další táhl Pospíšil, počkal si na Kopice, který přesprintoval šířku hřiště, čímž se zbavil obránce a po přihrávce propálil Hrušku tvrdou střelou na zadní tyč.

V tu chvíli to se Severočechy vypadalo velmi slibně, ovšem Mladá Boleslav se přeci jen po hrozivém úvodu zvedla. Pomohla jí snižující branka Zahustela, který si narazil s Ďurišem, slovenský útočník mu patičkou míč vrátil a Zahustel nadvakrát dostal míč do branky.

Trenér Karel Jarolím zřejmě o poločase svým svěřencům hodně vynadal, hru navíc oživil dvojím střídáním a Mladá Boleslav měla po změně stran výraznou převahu. Ovšem Ďuriš ani Zahustel své velké šance nevyužili. Jablonec tak mohl rozhodnout z brejků, ale Mingazov napálil jen břevno.

V závěru už si Jablonec hlavně hlídal těsný náskok. Mladá Boleslav se snažila nakopávat míče na vysoké věže Wágnera s Magerou, ovšem bez efektivity.

Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:2