Zpět na » Synot liga » Sparta vyhrála nad Brnem a stáhla náskok na vedoucí Plzeň na tři body

Synot liga - Sparta vyhrála nad Brnem a stáhla náskok na vedoucí Plzeň na tři body

Sparta vyhrála nad Brnem a stáhla náskok na vedoucí Plzeň na tři body © fczbrno.cz - Sparta porazila jednoznačně Brno

1

26.04. - REVIEW Pražská Sparta tentokrát neprováhala nabídnutou příležitost na snížení náskoku a využila včerejší škobrtnutí vedoucí Plzně výhrou nad Zbrojovkou Brno. Hattrickem se na pohodlném triumfu letenských podílel nejlepší ligový kanonýr David Lafata.

Sparta nevstoupila do zápasu úplně ideálně, či přesněji řečeno hosté z Brna působili v úvodních minutách mírně aktivněji a dostali se i do slušné šance, když v páté minutě střílel Slančík. Nicméně pak se přeci jen postupně začala aktivita stěhovat na stranu Sparty a balón měli v moci hráči v rudých dresech. A první vážnější situace před bránou Melichárka byla hned gólová.

Dočkalův centr proletěl v 17. minutě pokutovým územím, zmocnil se ho Costa, jehož střela se dostala k Lafatovi, jenž ji zřejmě s pomocí ruky dostal za brněnského brankáře. Střelec úvodní branky měl v průběhu prvního poločasu další příležitosti. Například ve 26. ho ke skórování vyzval Bořek Dočkal, ale brankář Melichárek byl pozorný. Nebo ve 36. mnutě po dlouhém pasu Matějovského přihrál Krejčí nejlepšímu střelci ligy, který ale namířil těsně vedle.

O minutu později už ale Letná, zalitá sluníčkem, mohla gólově slavit podruhé. Kadeřábek vrátil před branku centr Dočkala na který naskakovali nehlídáni Costa s Lafatou a druhý jmenovaný dostal Spartu do dvougólového vedení.

Pražané i ve druhé půli měli evidentní převahu, nicméně do vyložených šancí se příliš nedostávali. Za zmínku stojí snad jen střela Kadlece z 60. minuty, kterou ale Melichárek v poklidu kryl. S tou Dočkalovou ze 64. už si ale poradit nedokázal. Záložník Sparty si totiž navedl míč do ideální pozice a na jeho projektil k tyči se gólman hostů natahoval marně a Sparta vedla 3:0.

V 66. minutě byl v akci opět Dočkal, jeho rohový kop hlavičkoval na bližší tyči Kadeřábek a dobíhající Kadlec balón do sítě dopravit nedokázal. Tři minuty nato Lafata uháněl na Melichárka, ale ke střele se nedostal, neboť brněnská obrana jeho výpad dokázala zlikvidovat.

Největší střeleckou příležitost měla Zbrojovka v 74. minutě. Jakub Jugas se řítil na Marka Štěcha, ten mu ale zmenšil úhel a střelecký pokus mu zmařil. Definitivní podobu skóre dal v 75. minutě opět Lafata po velmi povedené akci. Matějovský roztáhl hru na Kadeřábka, ten poslal přihrávku před bránu a Lafatovi stačilo pouze nastavit nohu. V závěru ještě mohli sparťanský náskok navýšit Kadlec, Řezniček a Costa. I tak ale Sparta získala lehce tři body a stejná ztráta ji teď dělí od vedoucí Plzně, s níž hraje 9. května na Letné.

Sparta Praha 4:0 Zbrojovka Brno

Góly: 18., 37. a 75. Lafata, 64. Dočkal

Sparta: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Mareček - V. Kadlec, Dočkal, Matějovský, Krejčí (64. Konaté)- Lafata (78. Řezníček)

Brno: Melichárek - Jugas, Schuster, Košťál, Keresteš - Slančík (39. Lutonský), Buchta (72. Kopúnek), Zavadil, Malík, Pašek - Marković (55. Vávra)