Zpět na » Synot liga » Brücknerova analýza hry proti Německu a Kypru

Synot liga - Brücknerova analýza hry proti Německu a Kypru

0

13.04. - Kdo očekával po herním propadáku v kvalifikačním dvojzápase s Německem a Kyprem hlubkou analýzu, zmýlil se. Trenér Brückner sice slib, že analýzu zpracuje, dodržel, ovšem celá analýza je nicneříkající.

Ovšem nelze se divit, protože analýza nebyla ani po nevydařeném mistrovství světa, kde jediným důvodem podle trenéra Brücknera proč jsme v Německu herně ani výsledkově neobstáli bylo to, že se nám zranili klíčový hráči a bylo těžké je nahradit. Ano, bylo těžké nahradit klíčové hráče, kteří se zranili. Ale proboha, copak tak zkušený trenér jakým pan Brückner bezesporu je, může spoléhat pouze na patnáct hráčů a jeden herní systém, totiž "hlubokou defenzivu a následné ostré míče na Kollera, čímž získáváme zadarmo prostor"?

Říkám ne. V přípravných zápase by se měli odkoušet nové herní varianty, noví hráči z jednadvacítky a ze širšího kádru seniorské reprezentace, místo například Galáska zkusit na defenzivním štítu Jarošíka, Sivoka, nebát se zkusit třeba Ĺ vece. V obraně na stoperu zkusit variantu se Zápotočným, Latkou, Kováčem. Přestat stavět Rozehnala, jenž poslední dobou nehraje fotbalové baroko, ale něco daleko, daleko horšího. A to nemluvě o Jiránkovi.

Po zjištění onoho problému pozápasového dýchánku na oslavě Ujfalušiho narozenin měl všechny hlavní aktéry bez pardonu poslat domu, čímž by očistil atmosféru. Pokuta jeden milion pro tým je velmi směšná a ještě více nespravedlivá. Jak k tomu přijde takový Blažek nebo Pudil, pokud tam nebyli a nyní mají zaplatit bez tří tisícovek rovných padesát tisíc ze svého? A na druhou stranu takový Rosický si padesát tisíc vydělá za pár minut...

Ovšem poslat hráče domu se trenér Brückner bál.

Ovšem zpět k analýze, která byla prostřednictvím stránek ČMFS uveřejněna.

Jak s odstupem dvou týdnů hodnotíte kvalifikační zápas s Německem?
„Narazili jsme na velmi silného soupeře, který je kompaktní a výrazný ve všech formacích, nejvíc pak v záložní řadě. Pokud s ním chcete uspět, musíte podat nadvýkon. V prvním poločase jsme měli problémy po pravé straně a ve středu hřiště. Posílili jsme proto zhruba kolem pětadvacáté minuty střed hřiště, kde začala hrát dvojice Galásek-Polák, a Rosický se posunul doleva. Zlepšila se tím sice naše defenzíva, ale směrem dopředu byla naše hra stále málo kvalitní. Přesto stačilo dohrát první půli za stavu 0:0. Inkasovaný gól těsně před přestávkou určil další průběh zápasu. Místo posílení defenzívy jsme museli hrát na riziko a v závěru vabank. I když se nám podařilo po vstřelení kontaktního gólu dostat soupeře pod tlak, postrádali jsme výraznou kvalitu v koncovce. S Německem by byl i jeden bod úspěchem, i kdyby byl docílen nepopulární defenzivní hrou.“

Ovlivnila tato porážka negativně následné druhé domácí utkání s Kyprem?
„Jak už jsem řekl, s Německem jsme ztratili pouze bod, problémem by samozřejmě byla jakákoliv bodová ztráta s Kyprem. Soupeř v prvním poločase jen bránil, dopředu se prakticky vůbec k ničemu nedostal. Měl problém s naší velmi dobrou nátlakovou hrou, ostrým vysunutým útočným presinkem, kterým jsme hosty eliminovali. Vypracovali jsme si spoustu šancí z akcí především po naší pravé straně, ale v koncovce jsme opět byli málo kvalitní i při těch nejvyloženějších příležitostech. Chyběl druhý gól, který by vše vyřešil. Třebaže jsme odehráli dobrý první poločas, i v něm se projevila nervozita našich obránců, umocněná vynuceným časným střídáním stoperů. Toto dvojí střídání prakticky znemožnilo připravené taktické varianty pro další průběh hry. Druhý poločas jsme odehráli ve volnějším tempu, přibylo nepřesností a ubylo kvality. Nezvládli jsme nervózní závěr, velmi špatný terén znemožňoval jakoukoliv kombinaci. Soupeř úplně otevřel hru a dokazoval, že umí. Nakonec jsme museli bránit výhru 1:0 nepopulárním způsobem.“

Diváci na libereckém stadionu U Nisy dávali svoji nespokojenost v závěru zápasu hlasitě najevo…
„Atmosféru zápasu s Kyprem ovlivnil náš malér, který je dostatečně znám a popsán. Po neproměnění velkého množství šancí v prvním poločase postupně narůstala velká nervozita jak na hřišti, tak v hledišti.“

Příští kvalifikační zápas čeká český národní tým 2. června v Cardiffu proti Walesu. Jak bude vypadat příprava na něj?
„Na dnešní reprezentační poradě jsme se tímto zápasem dost podrobně zabývali včetně úpravy režimu soustředění národního týmu, ke které přistoupíme.“