Zpět na » Synot liga » 1. FC Slovácko - SK Kladno 0:1 (0:1)

Synot liga - 1. FC Slovácko - SK Kladno 0:1 (0:1)

0

09.05. - Kladenští fotbalisté udělali důležitý krok k záchraně. Vydolovali tři body na hřišti posledního Slovácka a to je naopak už jednou nohou v druhé lize.

Jihomoravané nic jiného než výhru nebrali. Do základní sestavy nenastoupil lehce zraněný Ivana. Do utkání se dostal v druhém poločase.

Diváci na stadioně ještě nestačili usednout na svá místa a Kladno překvapilo úvodním gólem. Dlouhé autové vhazování Ĺ elichy nejlépe zužitkoval Killar a poslal míč hlavou do sítě. To domácí trochu srazilo a samozřejmě pár minut trvalo než z šoku vzpamatovalo.

Vyrovnat mohli domácí v 7. minutě. Kúdela však křížnou střelou z první minul bránu a stav zůstal nezměněn. Další větší šanci si Slovácko vypracovalo za dvacet minut hry. Ve velkém závaru před kladenskou brankou ale nikdo nedokázal míč trefit tak, aby skončil za záda gólmana Pavlíka.

Poté už si ani jeden tým v první půli nevytvořil vážnější příležitost.

Do druhého poločasu nastoupil kanonýr domácích Milan Ivana. A po hodině hry začalo Slovácko svého soupeře tlačit. V 60. minutě zahrozil hlavou Ĺ imáček, o dvě minuty později pak do vápna Kladna mířil jeden centr za druhým, ale přesná střela, který by rozvlnila síť hostující branky, nepřišla.

Domácí byli i nadále aktivnější. V 79. minutě Kúdela nastřelil tyč a míč se pak odrazil do zámezí. O pár chvil později ale mohli Kladenští zvýšit vedení. Po ojedinělém útoku hostů Kaciáň zamířil nepřesně.

Kladno si jednogólový náskok už pak hlídalo a navíc domácí naděje pohřbil Kubáň, když stáhl unikajícího Radzinevičiuse a dostal červenou kartu. Hosté zvítězili 1:0 a poslali tak Slovácko nejspíš do druhé ligy.

1. FC Slovácko - SK Kladno 0:1 (0:1)