Zpět na » Synot liga » Skutečně se píská rovina?

Synot liga - Skutečně se píská rovina?

0

Líbilo se

08.05. - Konec sezony se blíží a kupodivu se začínají hromadit sporná rozhodnutí rozhodčích. Slávistický stoper Radek Dosoudil dostal poprávu druhou červenou kartu během měsíce,

Naproti tomu ovšem v derby nebyli červenou kartou potrestáni Dosoudilovi spoluhráči Hrdlička za strčení do hráče mimo hru (za podobný zákrok nebyl vyloučen ani Aleš Urbánek v zápase Slovácko - Slavia, zatímco Pavel Horváth v zápase Sparta - Slovácko ano - pozn. autora). V derby mohl červenou kartu také bez nějakého udivení vidět Tomáš Řepka již v prvním poločase za dva fauly volajícími po žlutém napomenutí, červenou kartu mohli vidět i slávista Janda a sparťan Kadlec za nebezpečné zákroky na brankáře. Zákrok podobný tomu, kterým zajel Dosoudil v zápase proti Slovácku do protihráče a uviděl za něj rovnou červenou kartu, předvedl v derby Karol Kisel. Ani se nepískalo...

V tomto krátkém výčtu je vidět, že skutečně rozhodčí jeden jednotný metr nemají. Každý rozhodčí píská úplně jiným stylem, jeden se snaží mnohdy i na úkor možného zranění hráčů z tvrdých a mnohdy až zákeřných soubojů hru plynout, jiný v dalším zápase píská sebemenší dotykt hráče se soupeřem.

"Já se hodně koukám na zahraniční fotbalové soutěže a musím uznat, že rozhodčí dělají chyby úplně všude. Neviděl bych to zase tak černě. Rozhodčí jsou také jen lidé," řekl nám v rozhovoru Radek Dosoudil.

S tímto názorem se dá souhlasit. Záměrné chyby si dovolím říct u nás žádný ze současných rozhodčích nedělá, pokud nějakou udělá je to proto, že je buď nezkušený nebo proto, že situaci v rychlosti nevyhodnotil tak dobře jako my u televizních obrazovek při pátém opakování. Přesto je tu velké nebezpečí právě v tom, že ne všichni pískají stejným stylem.

Pokud si v létě prvoligový rozhodčí řeknou, jakým stylem přibližně budou všichni pískat - zda budou více trestat simulování, hraní loktem, zda budou pískat méně či více často, zda budou pouštět takové a takové souboje, tak neříkám že tomu tak pokaždé automaticky bude, ale bylo by to lepší z toho hlediska, že i hráči by věděli co si mohou dovolit. Dnes v jednom zápase div někomu nezlomí nohu a nedostanou ani žlutou kartu a v dalším zápase po daleko méně nebezpečném faulu vidí rovnou červenou.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články