Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav - 1. FC Brno 2:0 (0:0)

Synot liga - Mladá Boleslav - 1. FC Brno 2:0 (0:0)

0

06.05. - Mladá Boleslav má čtvrtou výhru za sebou, Brno třetí prohru za sebou. Zápas velmi ovlivnila červená karta gólmana hostů Bureše. Boleslavští výhodu jednoho muže v poli využili v druhém poločase. Opět se trefil Luboš Pecka.

Utkání začalo oboustranně aktivně, ale na první šanci jsme si museli počkat až do dvacáté minuty. Boleslavský Poláček poslal z levé strany nebezpečný centr, jenže Dittrichovi střela nesedla. O pár minut později se na druhé straně ocitl po rohu v nadějné pozici kapitán Trousil, i jeho rána však letěla příliš vysoko.

Ve 27. minutě dostala Mladá Boleslav dobrou šanci otevřít skóre, Matějovského technickou střelu z přímého kopu pár metrů za pokutovým územím zlikvidoval brněnský gólman Bureš.

V 31. minutě přišel jeden z rozhodujících okamžiků zápasu. Abraham poslal do úniku Kyselu, který se snažil obejít vyběhnuvšího brankáře Bureše. Ten ho však skluzem trefil a musel předčasně odejít do sprch. Na hřiště tak přišel náhradní gólman Libor Hrdlička.

Druhá půle už se vyznačovala hlavně tlakem Boleslavi, Brňané se snažili pouze udržet remízu, popřípadě zahrozit z protiútoku. Nejlepší střelec ligy Luboš Pecka poprvé zahrozil v 53. minutě, když volejem netrefil branku Brna.

O deset minut později Pecka přihrával Kyselovi, vyznamenal se však Hrdlička a efektivním zákrokem zabránil brance. V 68. minutě se Boleslavští konečně dočkali. Nikým nestřežený Pecka nedal hlavou Hrdličkovi sebemenší šanci - 1:0. Za dvě minuty mohlo být vyrovnáno, po centru Polácha střílel Trousil, Miroslav Miler svůj tým podržel a jeho ránu lapil.

V 77. minutě se nejprve zastřeloval nový muž na hřišti Holub, brankový rozdíl zatím ale nezvýšil. V 85. minutě po parádní příhře Matějovského se už nemýlil a zakončil gólový účet.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Brno 2:0 (0:0)