Zpět na » Synot liga » Tescoma Zlín - Baník Ostrava 0:0

Synot liga - Tescoma Zlín - Baník Ostrava 0:0

0

05.05. - Bezbrankovou remízou skončilo utkání mezi zachráňujícím se Zlínem a ostravským Baníkem. Domácí byli asi o něco lepší, druhou výhru na jaře si však nepřipsali.

Zlínský trenér Pavel Hoftych nasadil do základní sestavy Libora Žůrka, který až do letošní zimy hrával za Baník Ostrava. Ostravský Karel Večeřa nemohl do zápasu nasadit Adama Varadiho a gólmana Petra Vaška. Oba si přivodili zranění v pondělním zápase se Spartou.

Pohledné utkání odstartovala šance Baníku z přímého kopu. Lukeš nacentroval na hlavu Bystroně, ten ale mířil nepřesně. Za dvě minuty nebezpečně centroval zlínský Žůrek, ale Ĺ mahaj s Lukaštíkem se srazili, čímž příležitost Jihomoravanů skončila.

V 15. minutě zahrozili hosté. Lukeš našel Mageru, který hlavou nepřekonal výborného Zlámala. Pak se zase do šance probili Zlínští. Ĺ mahajova rána z dvaceti metrů mířila do šibenice branky Baníku, ale Buček dokázal míč vyškrábnout na roh.

Strhnout vedení na stranu Ostravanů mohl v 30. minutě nejlepší střelec hostů David Střihavka. Aktivní Lukeš mu hodil míč do běhu, Střihavka běžel sám na Zlámala, snažil se ho přehodit, ale zlínský brankář míč zachytil a zneškodinil šanci. A za čtyři minuty pak měl šanci zlínský Lukaštík, který ve velkém vápně vypálil těsně vedle. První půle se pak už dohrála bez výraznějších příležitostí.

Po změně stran obě mužstva pokračovala v pěkném fotbale a bylo se na co dívat. Téměř po hodině hry se mohl trefit Lukeš. Jeho rána z voleje v síti Tescomy ale neskončila.

Dvě velké šance si v druhé půli vytvořili domácí. Nejprve ve vápně úplně volný Lukaštík mířil vedle, poté se v 78. minutě Ĺ mahaj řítil sám na Bučka. Ostravský brankář vyběhl a jeho střelu zlikvidoval.

Přestože byli zlínští fotbalisté v druhé půli o něco lepší, mohl těsně před konce Mičola zajistit Baníku tři body. Dostal se před Zlámala, byl sám, ale zlínského gólmana neprosřelil. Utkání tak skončilo 0:0

FC Tescoma Zlín - FC Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík

Zlín: Zlámal - Vidlička, Janíček, Zbožínek, Červenka - Vrtělka, Ĺ mahaj, Zúbek, Opiela, Lukaštík (72. Činčala) - Žůrek (58. Vyskočil)

Baník: Buček - Řezník, Cigánek, Bystroň, Klimpl - Rajtoral, Marek, Lukeš, Metelka (70. Mičola) - Střihavka (77. Mišinský), Magera

Diváci: 3 285