Zpět na » Synot liga » Sparta - Slovácko 3:1 (1:1)

Synot liga - Sparta - Slovácko 3:1 (1:1)

0

05.05. - Sparťan Pavel Horváth sice dostal sedm minut před koncem prvního poločasu za stavu 0:1 červenou kartu, ovšem ve druhém poločase i v oslabení sparťané zápas otočili a vyhráli.

V Praze rozhodně nepanovalo ideální fotbalové počasí, ovšem to, že sparťané nevlétnou zostra do zápasu s jasně posledním týmem ligové tabulky se nepočítalo. Hráči Slovácka přitom nejen zdržovali, ale i se snažili z rychlých přímých kontrů, což se jim celkem dařilo.

První vážnější šance Sparty měli Zabavník a Došek, ovšem oba dva se netrefili přesně mezi tři tyče branky Slovácka. Po čtvrt hodině hry se sparťané dožadovali odpískání pokutového kopu za ruku Ĺ uškavčeviče, ovšem penalta by to byla velmi přísná a rozhodčí Kocián jejich žádosti nevyhověl.

Po půl hodině hry využil nepatrného ofsajdového postavení Brožík a poslal svým premiérovým přesným zásahem hosty do vedení. Kapitán Sparty Řepka vehementně protestoval tak, že nakonec byl rád za to, že uviděl od rozhodčího pouze žlutou kartu.

Takové štěstí jako Řepka ale neměl osm minut poté jeho spoluhráč Pavel Horváth, který povalil mimo hru hostujícího Racka. Kdo však čekal, že zbytek zápasu bude jasně dán, zmýlil se.

V poslední minutě první půle si naběhl v pokutovém území hostí Řepka na Görnera a upadl, přičemž rozhodčí Kocián tentokrát pokutový kop odpískal. Matušovič jej bez větších problémů proměnil a srovnal tak stav zápasu na 1:1.

Ve druhém poločase vstřelil v 53. minutě Kolář gól poté, co oklamal pohybem těla jak obránce Slovácka tak i brankáře Drobisze. Deset minut před koncem zápasu potom stav pečetil Kulič dorážkou po Matušovičově přímém kopu.

Branky: 44. Matušovič z pen., 53. Kolář, 80. Kulič - 30. Brožík. Rozhodčí: Kocián - Gallo, Handlíř. ŽK: Hušek, Řepka, Zabavník, Došek - Kúdela, Racko, Kubáň. ČK: 39. Horváth (Sparta). Diváci: 6004.

Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kučera, Zabavník - Kisel (36. Kolář), Horváth, Hušek, Matušovič (83. Sylvestre) - Kulič (88. Rezek), Došek. Trenér: Bílek.
Slovácko: Drobisz - Kubáň (62. Kaspřák), Ĺ uškavčevič, Ineman, Lysoněk - Racko, Němčický (71. Stýskala), Kúdela (71. Ĺ imáček), Görner - Brožík, Ivana. Trenér: Malura.