Zpět na » Synot liga » Plzeň deklasovala Dynamo šesti góly a pojistila si první místo

Synot liga - Plzeň deklasovala Dynamo šesti góly a pojistila si první místo

Plzeň deklasovala Dynamo šesti góly a pojistila si první místo © fcviktoria.cz - František Rajtoral

1

21.02. - REVIEW Šest gólů, šest různých střelců. Plzeňští fotbalisté byli po zimní přestávce při střelecké chuti a českobudějovické Dynamo porazili vysoko 6:0. O branky se postarali Petržela, Kolář, Mahmutovič, Rajtoral, Vaněk a konečnou podobu skóre stanovil střídající Hořava. Díky zisku tří bodů tak Viktoriáni zůstanou na čele ligy bez ohledu na to, jak dopadne v pondělí Sparta.

Viktoriáni nastoupili do zápasu ve velkém stylu a v úvodních minutách prakticky nepustili soupeře na vlastní polovinu. A aktivita Západočechů rozhodně nepřišla nazmar. Mahmutovič svou šanci z první minuty sice zahodil, ovšem v šesté minutě našel Rajtoval zpětnou přihrávkou na penaltu Petrželu, který nekompromisním zakončením poslal Plzeň do vedení.

Domácí byli lepší i v následujících minutách a lze říci, že i po zbytek celého prvního poločasu. Na další branku si však museli počkat až do 43. minuty ve které následovala situace stejná jako u první branky. Jen s jinými hráči. Mahmutovič si naběhl na přihrávku do vápna, kde z první poslal zpětný balón na nabíhajícího Koláře, který jej již bez problémů uklidil do brány.

A i když Plzeň vedla po úvodní polovině o dvě branky, tak to hlavní mělo teprve přijít. V 52. minutě opět zafungovala spolupráce ve vápně, když tentokrát našel Pilař svou přihrávkou Mahmutoviče, který nemusel vyvíjet ani žádné větší úsilí, neboť zakončoval do odkryté brány.

Následně uběhlo pouhých pět minut a diváci ve Štruncových sadech se radovali počtvrté. Důvod k radosti jim dal František Rajtoral, který nekompromisní střelou z drobného úhlu nedal Křížkovi sebemenší šanci a zvýšil již na 4:0. Tedy na výsledek, kterým Plzeň porazila Jihočechy na podzim.

Tentokrát se však Viktoriánům zdálo takovéto vítězství příliš nízké a po uplynutí dalších pěti minut přidali další branku. Tu měl na svědomí Ondřej Vaněk, který se postavil k zahrání přímého kopu a krásně umístěným balónem zvýšil na 5:0.

Ani s přibývajícím časem a vstřelenými góly aktivita domácích neutichala a českobudějovický Křížek musel být neustále v pozoru. Hráčům Dynama se ale dařilo odolávat pouze do 90. minuty, ve které znovu inkasovali. Konečnou podobu dal výsledku Tomáš Hořava, proti jehož střele z voleje, umístěné přesně k pravé tyči, se Křížek natahoval marně.

FC Viktoria Plzeň 6:0 SK Dynamo České Budějovice

Branky: 6. Petržela (Rajtoral), 43. Kolář (Mahmutovič), 52. Mahmutovič (Pilař), 57. Rajtoral, 62. Vaněk, 90. Hořava (Limberský)

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský (C) - Hrošovský, Vaněk (71. Horváth) - Petržela, Kolář (75. Hořava), Pilař - Mahmutovič (77. Chramosta).

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Novák, Hanzlík - Linhart, Kladrubský (C) (85. Hála), Benát - Kalod (67. Funda), Varadi, Škoda.