Zpět na » Synot liga » Šabala rozhodl dvěma góly o výhře Jablonec nad Slováckem

Synot liga - Šabala rozhodl dvěma góly o výhře Jablonec nad Slováckem

Šabala rozhodl dvěma góly o výhře Jablonec nad Slováckem © fkjablonec.cz - Fotbalisté Jablonce

1

20.02. - REVIEW V předehrávce prvního jarního kola zamířili fotbalisté Jablonce na jih Moravy, kde se utkali se Slováckem. A souboj třetího se sedmým nakonec dopadl lépe pro Severočechy, kteří díky dvěma brankám Valērijse Šabaly zvítězili 2:1. O jedinou branku Slovácka se poté postaral Hlúpik.

Jablonečtí přijížděli do Uherského Hradiště s jasně stanoveným cílem. Vyhrát a držet krok se Spartou a Plzní. To se jim nakonec splnit podařilo a zpět na sever Čech se vracejí se ziskem tří bodů.

Úvod utkání přitom nenasvědčoval tomu, že Slovácko hraje s týmem, který má ty nejvyšší ambice. Diváci totiž sledovali v první dvacetiminutovce vyrovnaný fotbal, jenž příliš zajímavého nenabídl. První větší šance tak přišla až ve 21. minutě, kdy se nikým nehlídaný Kopic ocitl sám před brankou, ovšem svou střelou mířil pouze nad. A o další čtyři minuty později měl další příležitost Crnkič, jenž vystihl malou domu, ovšem sám před brankářem Slovácka selhal.

To však Jablonec příliš mrzet nemuselo, neboť ve 28. minutě šel do vedení. Heča sice dokázal vyrazit centr Nováka, ale míč doputoval pouze na velké vápno, odkud vystřelil Romera. Jeho střela by nebyla ani tak nebezpečná, kdyby jí ovšem netečoval připravený Šabala, který tak vstřelil první branku jarní části Synot ligy.

Nicméně Slovácko se po inkasovaném gólu nepoložilo, spíše naopak. Začalo se více tlačit dopředu, což také ve 37. minutě přineslo své ovoce. Došek, a posléze ani Kuncl, nedokázali připraveného jabloneckého golmana překonat, ale v následném závaru před brankou soupeře se nejlépe zorientoval Hlúpik, který poslal míč do brány.

Vyrovnávací branka však Slovácku příliš nepomohla, neboť začátek druhého poločasu patřil Jablonci, který v 56. minutě šel podruhé v zápase do vedení. Novákův centr skončil přesně na hlavě Šabaly, který již neměl příliš práce a přidal svůj druhý gól v tomto duelu.

Po zbytek utkání se příliš zajímavého neodehrálo, kromě jedné větší šance na obou stranách hřiště. Nicméně brankáři již byli plně v pozoru a žádnou branku neinkasovali. Utkání tak nakonec skončilo 2:1 ve prospěch Jablonce, který se minimálně do zápasů Sparty a Plzně dotáhl na rozdíl pouhého jednoho, potažmo dvou, bodů.

1. FC Slovácko 1:2 FK Baumit JablonecFK Baumit Jablonec

Branky: 37. Hlúpik - 28. Šabala (Romera), 56. Šabala (Novák)

1. FC Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Mezlík, Reinberk - Šumulikoski (86. Zajíc) - Hlúpik (72. Diviš), Kalouda (72. Havlík), Trávník, Kerbr - Došek (C).

FK Baumit Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman (C), Greguš - Kopic, Pospíšil (74. Mingazov), Crnkić (75. Masopust) - Šabala (88. Doležal).