Zpět na » Synot liga » Slovensko U-18 - ČR U-18 2:0 (1:0)

Synot liga - Slovensko U-18 - ČR U-18 2:0 (1:0)

0

04.05. - Čeští mladíci do osmnácti let neobhájili loňské prvenství českého reprezentačního výběru jejich stejně starých předchůdců na Slovakia Cupu a dnes ve finále prohráli s domácím výběrem 0:2.

Oba celky byly unavené z programu turnaje, s čímž se však z počátku zápasu lépe vypořádal český tým vedený trenérem Dovalilem. Branku však při svých příležitostech nevstřelili, což se jim po půl hodině krutě vymstilo. Slovenský hráč Procházka totiž vstřelil úvodní branku zápasu, která se nakonec ukázala být také brankou vítěznou. "Dobře vyřešili situaci tři na dva, byť si myslím, že situaci předcházel faul na našeho hráče," řekl pro svazový web trenér Dovalil.

Po změně stran promarnil dvě vyložené šance útočník Jindráček, trenér Dovalil změnil herní systém pouze na tři obránce, ale vyrovnání nepřišlo. Tři minuty před koncem zápasu poté přidali Slováci z brejku druhou branku.

Když ve druhé půli neproměnil dvě velmi dobré šance Jindráček, stáhnul Dovalil sestavu na tři obránce, ale vyrovnat se nepodařilo a tři minuty před koncem přidali domácí z brejku rozhodující gól.

"Turnaj hodnotím velmi pozitivně. Cením si, že jsme se po úvodní prohře s Maďarskem zvedli a dokázali porazit Ukrajinu i Rusko, země s výrazně větším výběrem hráčů. Hodně mě potěšily i výkony útočníka Vošahlíka, jenž si vysloužil titul nejlepšího hráče i střelce turnaje," řekl Dovalil.

Branky: 31. Procházka, 77. Sylvestr.
ŽK: Sylvestr - Vošahlík, Heidenreich.
ČR: Bárta - V.Polák, Dreksa, Kouřil (63. Fabian), Heidenreich - Dostál (41. Nuc), Jančík, Holek (49. Mareček), Wojnar - Vošahlík, Rabušic (41. Jindráček).