Zpět na » Synot liga » Baník Ostrava - Sparta Praha 2:2 (1:2)

Synot liga - Baník Ostrava - Sparta Praha 2:2 (1:2)

0

30.04. - Krásné počasí, výhodné vstupné, loučení se Slončíkem, atraktivní soupeř - to vše přilákalo sedmnáct tisíc lidí do ochozů ostravských Bazalů. Pohledné utkání nakonec skončilo nerozhodně a Sparta tak klesla na druhou pozici ligové tabulky. Novým lídrem je Slovan Liberec.

Patnáct minut před výkopem se ostravské publikum rozdloučilo s dlouholetou oporou klubu Radkem Slončíkem. Bylo to velmi pěkné loučení ofenzivního záložníka, který v Baníku odehrál řadu výborných utkání. Při nástupu hráčů na hřiště pak diváci vytvořili choreo s nápisem "Radku, díky!", mezi těmito dvěma slovy pak byl z kartonů vytvořen portrét Radka Slončíka.

Poté už se všichni aktéři soustředili na samotný duel. Trenér Baníku Karel Večeřa i sparťanský kouč Michal Bílek sestavu příliš neměnili. V základních sestavách obou týmů tak došlo jen k drobýn úpravám.

Téměř vyprodané Bazaly zažily šok už v 1. minutě zápasu. Hostující záložník Pavel Horváth vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho střelu tečoval Bystroň, na kterou už ostravský góman Vašek nestihl zareagovat. Sparta se gólem uklidnila.

Po deseti minutách hry se domácí fotbalisté z inkasované branky vzpamatovali a začali ohrožovat sparťanskou branku. První varování přišlo od Klimpla. Jeho nepřesná střela však ještě Blažka příliš nevystrašila. Ovšem v 18. minutě už hostující brankář lovil míč ze sítě. Nejlepší kanonýr Baníku David Střihavka perfektně zužitkoval centr a hlavou vyrovnal.

Fantastické publikum pak tlačilo domácí hráče do útoku. Baník byl v prvním poločase aktivnější a před brankou soupeře nebezpečnější než Sparta. V jednom ze sérií rohů, které Ostravané kopali, Cigánek těsně hlavou přestřelil bránu. Nepřesně mířil také Klimpl.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, udeřili hosté. Ostravští laxně přistupovali k protihráčům, Horváth našel Rezka, útočník Sparty se střetl s Vaškem a míč se poté dostal k volnému Matušovičovi, který pohodlně skóroval za zraněného ostravského brankáře. Sporná situace, zda to byl či nebyl faul na Vaška, vyvolala bouři u domácích hráčů i obecenstva. Vašek opustil hřiště na nosítkách.

Po změně stran se ostravští fotbalisté snažili překonat obrannou hráz Sparty. Ta byla pevná a navíc se Pražané dostávali do nebezpečnách protiútoků. Žádný se však neujal. Bouři nevole opět u ostravských fanoušků vyvolával Matušovič, který svými manýry při zahravání standardních situací, provokoval obecenstvo.

Baník si žádnou větší šanci nemohl vytvořit, ale v 81. minutě se radoval. Lukeš zahrál standardní situaci na Bystroně, který hlavou přihrál Magerovi. Magera prodloužil na Rajtorala, který už poté přesně hlavičkoval k tyči - 2:2.

Oba týmy se v závěru snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale nepovedlo se jim to. Nápor Baníku částečně zastavilo možná přísné vyloučení Cigánka. Faul to však byl a ostravský stoper se míče nedotkl. Před parádní kulisou se soupeři rozešli smírně.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 2:2 (1:2)