Zpět na » Synot liga » Bohemians vyhráli v Čáslavi

Synot liga - Bohemians vyhráli v Čáslavi

0

30.04. - V neděli vyhráli oba pražské celky, které bojují o postup do 1. Gambrinus ligy. V posledním nedělním zápase porazilo Ăšstí nad Labem Hlučín 2:1.

Bohemians prokázali, že to s bojem o postup myslí vážně. Dokázali porazit silnou Čáslav, která vyhrála před tímto zápasem poslední čtyři z pěti utkání.

Čáslavi se skvěle povedl vstup do utkání, když se hlavou prosadil Kurak. Po té se domácí zatáhli a zaměřili se na obranou činnost. To se jim ale stalo osudným, protože ve 26. minutě poslal odražený míč k tyči Martin Kotyza. To ale nebylo pro domácí vše, dvě minuty před poločasem si naběhl na rohový kop Lukáš a Bohemians šli do druhé půle s jednogólovým náskokem.

Druhou půli začala Čáslav útočně. Její největší šanci měl Kunáček, ale na míč jen těsně před prázdnou brankou nedosáhl. Klokani tak opět potrestali domácí nemohoucnost, když do třetice skórovali ze standardní situace, tentokrát se trefil Slezák, který musel být zanedlouho pro zranění střídán.

Bohemians se tak dotáhli na druhou Jihlavu a třetí HFK Olomouc. Všechny tyto tři celky mají po 44 bodech a pravděpodobně mezi nimi se rozhodne o druhém postupujícím.

Čáslav - Bohemians 1905 1:3 (1:2)
Góly: 3. Kurák 1:0, 26. Kotyza 1:1, 42. P. Lukáš 1:2, 57. Slezák 1:3.
Rozhodčí: Mikel - Hájek, Szarowski. ŽK: Klesa, Urban - Matůš. Diváků: 2500.
Čáslav: Ĺ venger - Gross (69. Jirouš), Mráz, Ĺ rámek, Ĺ iranec - Kurák, Haniak (83. Brabec), Podrazký (76. Broschinský), Kunášek - Urban, Klesa
Bohemians: Havránek - Marek, Rada, P. Lukáš, Růžička - Kotyza (84. P. Hašek), Adam, Slezák (58. Matůš), Rychlík - Ĺ koda, Bálek (89. Bartek)

Viktoria Žižkov - Bystrc-Kniničky 2:0 (1:0)
Žižkov si vítězství upevnil první pozici, na druhou příčku již mají fotbalisté z Prahy náskok již sedm bodů. Zdá se již, že si postup pohlídají.
Góly: 21. Kalod 1:0, 80. Ĺ ťastný 2:0. Rozhodčí: Vysloužil, Čecháček, Peřina.
ŽK: Labant - Schuster. ČK: Schuster. Diváků: 1240.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Ĺ ťastný, Jambor - Novotný, Král, Gula (75. Bažík), Ztracený (87. Procházka) - Kalod (77. Tomáš), Ĺ vancara. Trenér: Skalba.
Bystrc: Hrubý - Krejčíř (71. Bielik), Houšť, Schuster Kasálek - Bajer, Nechvátal, Novakovic, Jirásek, Belej (81. Logara) - Zedníček (81. Michal). Trenér: Machala

Ăšstí nad Labem - Hlučín 2:1 (0:0)
Ăšstí nad Labem se probralo a konečně po sedmi zápasech vyhrálo. Hosté naopak nevyhráli již osm zápasů.
Góly: 58. Karlík 1:0, 65. Fousek 2:0, 69. Hanus 2:1. Rozhodčí: Adam - Pinkas, Ubias.
ŽK: Karlík, Fousek, Vondrášek, Hruška, R. Novák - Hornyak, Ĺ týbar, Sáblík. Diváků: 420.
Ăšstí nad Labem: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák, Dvořák - Vondrášek, Martykán, Karlík, Fousek (90. Stárek), Zoubele (63. Hruška) - Sedlák (79. Procházka)
Hlučín: Kosmál - Volek, Ĺ týbar, Sáblík, Hornyak - Žižka, Hanus, Prokeš, Moravčík (87. Tírer) - Dombi, Havlíček (63. Tóth)