Zpět na » Synot liga » Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Synot liga - Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:1 (1:0)

0

29.04. - Fotbalisté olomoucké Sigmy opět doma nezvítězili a k záchraně si připsali pouze bod. Hosté z Jablonce mají po dnešní remíze nepříjemnou sérii sedm zápasů bez vítězství.

Sigma chtěla navázat na předchozí domácí utkání s Kladnem, kdy konečně na jaře zvítězila. Jablonec se trápí a s cílem vylepšit si jarní výsledky, přijel na Andrův stadion získat tři body.

Byli to domácí, kteří v prvním poločase diktovali tempo hry. Ăšvodní šanci zápasu měl olomoucký záložník Melinho, jeho slabá střela ale Ĺ pita neohrozila. O pár minut později pak Onofrej z přímého kopu vystřelil vysoko nad branku Jablonce. Ve 23. minutě také zahrozili hosté, když se mezi obránce Sigym prosmýkl Petržela a střelou z úhlu vystrašil brankáře Lovásika.

Prvního gólu se diváci dočkali za tři minuty. Z pravé strany zahraný trestný kop nejlépe zužitkoval domácí kanonýr Schulmeister a hlavičkou poslal míč za Ĺ pitova záda - 1:0. Za dvě minuty se pak domácí Hochmeister dostal do pokutového území hostů a na poslední chvíli mu stoper Homola skočil pod nohy, čímž zažehnal nebezpečí pro svůj tým.

Jablonec mohl ale za chvíli srovnat. Po Barankově rohovém kopu zůstal na malém vápně zcela volný Homola, ten se opřel do míče, který však šel pouze doprostřed brány.

Aktivnější Sigma své těsné vedení do konce první půle uhájila.

O přestávce došlo ke střídání hráčů v obou týmech. Trenér hostů Rada posílil ofenzivu a místo Luboše Loučky přišel Petr Smíšek. Na straně Olomouce vystřídal Formánek Ĺ edivého.

Dvaašedesátá minuta se stala domácím osudným. Olomoucký záložník Janotka se dostal do vyložené šance, ale jeho střelu mezi rozestoupenými obránci hostů perfektně kryl Ĺ pit. A na druhé straně pak udeřil Nulíček, který byl na hřišti sotva tři minuty! Z úhlu se řítil sám na Lovásika. Ten mu nejprve dobře skočil pod nohy, ale míč se k Nulíčkovi odrazil a jablonecký hráč už pak míč poslal do prázdné brány.

Oba týmy chtěly vyhrát a dokázaly to na konci zápasu, kdy si shodně vypracovaly jednu vyloženou šanci. V 89. minutě se hrdinou utkání mohl stát Nulíček. Sám před Lovásikem ale neuspěl. Olomoucká příležitost se odehrála o minutu později. Pulkert v pokutovém území neprostřelil obránce a dorážka pak minula jabloneckou klec o pár centimetrů. Zápas skončil nerozhodně 1:1.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 97 1:1 (1:0)