Zpět na » Synot liga » Liberec - Příbram 5:1 (4:1)

Synot liga - Liberec - Příbram 5:1 (4:1)

0

30.04. - Liberec se díky vysokému vítězství nad Příbramí dostal na první místo. Z toho ho může odsunout pouze pondělní výhra Sparty v Ostravě.

Liberec nastoupil do utkání s vědomím, že Slavia remizovala s Kladnem a po čtvrté tak za sebou nevyhrála. V případě vítězství by jí Severočeši mohli utéct na dva body. Vysoko vyhrála 3:0 vyhrála Mladá Boleslav v Českých Budějovicích a na Severočechy se tak bodově dotáhla.

Hosty musel vést asistent František Kopač, protože hlavní trenér Jiří Kotrba dostal od disciplinární komise trest na jedno utkání.

Samotné utkání začalo pro domácí šokem . Hned ve druhé minutě se hosté dostali do vedení. Rudolf Otepka házel dlouhý aut do našeho vápna a Vaculík po zaváhání liberecké obrany umístil balon hlavou do branky. Po té Slovan znervózněl a kazil hodně přihrávek, nervozita byla patrná i v hledišti. Vyrovnat se naštěstí pro Liberec podařilo už o devět minut později ze standartní situace. Papouškův rohový kop se dostal ke Košťálovi, který s pomocí teče jednoho z obránců dostal balon do sítě. Za dalších osm minut už domácí vedli. Daniel Pudil z úhlu zahrával přímý kop a balon s pomocí Brezinského zapadl k tyči branky hostí. V tu chvíli nikdo nepochyboval o vítězství Slovanu. Za dalších deset minut na to zvýšil Jan Blažek. Hodúr vyslal nádhernou přihrávku vzduchem a náš mladý útočník šel sám na Pařízka. A nemýlil se. Deset minut před poločasem Mácha dostal špatnou zpětnou přihrávku a hlavou se snažil balon poslat Pařízkovi. Jeho úmysl ale vystihl Hodúr, balon sebral, gólmanovi udělal kličku a zasunul balon do prázdné branky. Příbramští byli v tu chvíli zralí na ručník. První poločas tak skončil 4:1.

Hned po poločase se v šanci ocitl Pudil, mohl ještě přihrávat na lépe postaveného Blažka, ale ukvapeně vystřelil hodně mimo. Po dalších deseti minutách si mohl Blažek zopakovat sólo z první půle. Před Pařízka se dostal, ale tentokrát gólman hostí jeho pokus vytěsnil. Druhá půle se pak prakticky jen dohrávala. Konečný výsledek stanovil v 73. minutě Jan Nezmar, když ho Hodúr našel na hranici ofsajdu.

Slovan Liberec - Marila Příbram 5:1 (4:1)
Góly: 2. Vaculík 0:1, 11. Košťál 1:1, 18. Brezinský 2:1, 28. Blažek 3:1, 36. Hodúr 4:1, 74. Nezmar 5:1.
Rozhodčí: Racek - Goňa, Novák. ŽK: Bílek - Hunal. Diváků: 5652.
Liberec: Hauzr - Ĺ inglár (82. Dohnálek), Košťál, Brezinský, Janů - Papoušek, Bílek (76. Rick), Hodúr, Pudil - Nezmar, Blažek (60. Parks)
Příbram: Pařízek - Halama, Hunal (87. Kropík), Mácha - Lesák, Ĺ merda (76. Jungr), Hašek, Otepka, Pleško (63. Eismann) - Huňa, Vaculík