Zpět na » Synot liga » V sobotních zápasech byli úspěšnější domácí

Synot liga - V sobotních zápasech byli úspěšnější domácí

0

28.04. - Oba týmy, které hráli v sobotu doma, dokázaly vyhrát. Ráno si Sokolov poradil s Jakubčovicemi 2:1 a potvrdil tak, že se mu doma poslední zápasy daří. Daří se i Opavě, která zvítězila nad Blšany 3:1.

Sokolov - Jakubčovice 2:1 (1:1)
V první půli se hrál útočný fotbal a hned na začátku se měnilo skóre na obou stranách. Nejprve domácí Koukal a o dvě minuty později vyrovnal Kopta. Domácí vyšel nástup i do druhé půle, když centr z pravé strany dokázal proměnit ve vítězný gól Jiráček. Vítězství mohl pojistit střídající Mlika, ale trefil pouze spojnici břevna a tyče.
Góly: 7. Koukal 1:0, 9. Kopta 1:1, 47. Jiráček 2:1. Rozhodčí: Ardeleánu - Tulinger, Kocourek. ŽK: Salák - Krajčovič, Svatonský, Langer. Diváků: 2030.
Sokolov: Kubásek - Kura, Huber, Němeček, Dřížďal - Jiráček, Čada, Szabo (90. Hájovský) - Koukal (82. Kocourek), Ĺ orfa (78. Mlika), Salák
Jakubčovice: Kollár - Daněk (68. Langer), Doležal, Krajčovič, Mikula - Krohmer (80. Guiducci), Baránek (80. Vondra), Fischer, Kopta - Svatonský, Prohászka

Ve druhém sobotním zápase Opava chtěla odčinit poslední prohru na Bohemians a potvrdit svou dobrou jarní formu. V posledních zápasech se zvedli i Blšany, a tak se očekával zajímavý zápas.

Blšany nastoupili v rozestavení 4-5-1. Toto rozestavení dělalo Opavě potíže, v první půli si se svým soupeřem nedokázala poradit. Hosté vyráželi k rychlým brejkům. Jeden z nich proměnil ve 28. minutě Rosa. Domácí mohli vyrovnat v zapjetí, ale hlavičku Janoviaka vytáhl Svoboda skvěle na roh. První půle tak skončila 1:1.

Do druhé půle nastoupili domácí s novým útočníkem Halaškou. Vyrovnat se Opavě podařile hned tři minuty po přestávce, když Zapletal umístil přesně svou hlavičku po přímém volném kopu. O osudu zápasu se rozhodlo o sedm minut později, kdy si obrana Blšan vybrala slabší chvilku. Milan Barteska a Libor Kozák běželi sami na branku a prvně jmenovaný předložil Kozákovi lahůdku do poloprázdné branky. Po té Blšany otevřeli hru a snažili se vyrovnat, avšak konečnou podobu dal výsledku v nastaveném čase Půda.

Opava - Blšany 3:1 (0:1)
Góly: 28. Rosa 0:1, 48. Zapletal 1:1, 55. Kozák 2:1, 90+2. Půda 3:1. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Košec. ŽK: Zapletal, Halaška - Rosa, Krejčík, Da Silva. Diváků: 2725.
Opava: Kovalík - Kiša, Pejša, Mezlík, Zapletal - Partyš (90. Neubert), Wirth, Barteska, Sluka (80. Půda) - Kozák, Janoviak (46. Halaška)
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa - Rosendo (63. Da Silva), Kožíšek, Pilař (7. Krejčík), Jedinák, Bogdanov (79. Loos) - Smejkal