Zpět na » Synot liga » Páteční výsledky nahrály Jihlavě

Synot liga - Páteční výsledky nahrály Jihlavě

0

27.04. - Skutečně spokojení mohli jít v pátek večer domů fanoušci Jihlavy. Jejich tým vyhrál nad Třincem 4:0 a jejich velký soupeř v boji o postup HFK Olomouc prohrál v Hradci Králové 0:2. Vysočina se tak vyhoupla na druhé místo.

Jihlava se musela obejít v utkání s Třincem bez několika opor, ale tentokrát se to na jejím výkonu neprojevilo.

Vysočina se pustila do svého soupeře pěkně zostra. Hned ve 4. minutě poslal domácí do vedení Rabuši, když se k němu odrazil míč po centru, který pak usměrnil do sítě. Jihlava se poté stáhla. Hrálo se tak ve středu hřiště a prakticky bez šancí. Skóre se ale přeci jen měnilo minutu před koncem prvního poločasu, kdy byl v pokutovém území faulován Rabušic a následnou penaltu proměnil Faldyna, který tak již vstřelil svůj dvanáctý gól.

Druhá půle přinesla už více šancí, které měli po většinou domácí. Zejména střelec první branky Michal Rabušic zahodil dvě šance, nejprve mu první zmařil výborným zákrokem brankář Bruk a po té mu radost zkazilo břevno. V závěru, kdy se zdálo, že se bude utkání jen dohrávat se trefili Pacholík a Lovětínský.

Jihlava tak zaslouženě vyhrála 4:0 a posunula se na druhé místo.

Jihlava – Třinec 4:0 (2:0)
Góly: 4. Rabušic 1:0, 44. Faldyna z penalty 2:0, 89. Pacholík 3:0, 90. Lovětínský 4:0. Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Ubias.
ŽK: Lisický, Pindor, Janeček. Diváků: 1349
Jihlava: Tulis - Veselý, Ĺ ourek, Kadlec, Drga - Svoboda (74. Baláž), Vít, Lovětínský, Cihlář - Rabušic (87. Pacholík), Faldyna.
Třinec: Bruk - Lisický, Hupka, Pindor, Miko (52. Janeček) - Malíř, Lachowicz, Cieslar (52. Ceplák) , Martinčík - Maceček, Szmek (80. Kluz).

V utkání Hradec Králové – HFK Olomouc šli více od samého začátku více pro tři body Východočeši. Svou převahu ale dokázali brankově využít až ve 24. minutě Pavlem Černým, který vysokým obloučkem přehodil vyběhnutého gólmana hostů. Předtím nevyužili své veliké šance jak Munster, tak osamocený Dvořák. I tak ale mohli jít Votroci do šaten po pětačtyřiceti minutách spokojeni.

Do druhé půle nastoupili olomoučí odhodláni výsledek zdramatizovat, mělo k tomu přispět i dvojí střídání. Tyto plány vzaly rychle za své už po odehraných čtyřech minutách, kdy Doležal podrazil ve vápně Dvořáka a Paul Munster proměnil penaltu. Hradec si už dobře rozehrané utkání nenechal zdramatizovat a zcela po zásluze obral favorita na postup do I. Gambrinus ligy o důležité body.

FC Hradec Králové vs. HFK Olomouc 2:0 (1:0)