Zpět na » Synot liga » Zápisníček Zdeňka Partyše, 15. kolo

Synot liga - Zápisníček Zdeňka Partyše, 15. kolo

Zápisníček Zdeňka Partyše, 15. kolo © -

0

14.11. - V posledním kole 2. fotbalové ligy přivítala Opava na svém stadionu lepšící se Jihlavu a věděla, že pokud uspěje, tak se dostaneme na postupovou příčku, a to byl také její hlavní cíl této půlky sezóny.

Hrálo se na těžkém terénu, ale diváci viděli výbornou podívanou a za druhý poločas jsme si výhru rozhodně zasloužili.

Hned v úvodu nás jihlavský celek hodně zaskočil, hrál velmi dobře a měl i několik nebezpečných brejků, jak po levé straně, tak i po velmi dobře hrající pravé. Jeden z těchto brejků se nám stal osudným, a to v 9. minutě, kdy se před brankáře Nováka dostal záložník Veselý a obloučkem ho přehodil v - 0:1. Postupem času jsme se začali dostávat do zápasu, ale i mi jsme si žádnou vyloženou šanci dlouhou dobu nevypracovali. Barteskova střela byla zblokována, Janoviak mířil přímo do náruče brankáře Macháčka.

Dočkali jsme se až ve 28. minutě, kdy se ve vápně k míči dostal Kiša a levačkou nedal gólmanovi šanci - 1:1. Po této brance se hrál výborný fotbal se spoustou hezkých akcí, ovšem do poločasu se již nic nestalo, a proto první poločas skončil nerozhodně.

Úkol pro druhou půli byl jasný - hrát stále po stranách a díky centrům do šestnáctky se dostávat do zakončení, což se také povedlo a myslím, že jsme druhý poločas hráli velmi dobře. Do vedení jsme se dostali už v 55. minutě. Po pravé straně jsem potáhl míč, nahrál do strany Janoviakovi, a ten poslal po zemi přesnou přihrávku na kanonýra Kozáka, jenž svou 10 brankou překonal brankáře střelou po zemi k tyči. Nechybělo moc a mohlo to být zanedlouho už 3:1. Barteska našel Janoviaka, ten šel z boku sám na Macháčka, ale orazítkoval jen levou tyč. Hosté hrozili především ze standartek a měli i nebezpečné protiútoky, ovšem naštěstí se nedostali do vážnější šance. V 81. minutě utekl po levé straně Wirth, předložil gólovou přihrávku Halaškovi, který nedokázal trefit prázdnou bránu.

Do konce se již nic nestalo, a tak jsme mohli slavit 3 body a návrat na čelo tabulky. Jihlava byla velmi nebezpečná a potvrdila, že má velmi kvalitní kádr s dobrými hráči.

Chtěl bych ještě jednou poděkovat za celý tým výborným fanouškům, moc si vážíme vaší přízně. Díky!