Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav po dvou porážkách opět bodovala, výhru nad Bohemians zařídil Tavares

Synot liga - Mladá Boleslav po dvou porážkách opět bodovala, výhru nad Bohemians zařídil Tavares

Mladá Boleslav po dvou porážkách opět bodovala, výhru nad Bohemians zařídil Tavares © fkmb.cz - Radost fotbalistů Mladé Boleslavi

0

31.10. - REVIEW Fotbalisté Mladé Boleslavi po dvou porážkách v řadě zvítězili. V pátečním utkání 13. kola Synot ligy proti Bohemians vyhráli na domácím hřišti zásluhou Tavarese, jenž ve 30. minutě vstřelil jedinou branku utkání. Klokani naopak potřetí za sebou nedokázali v nejvyšší soutěži bodovat.

FK Mladá BoleslavBoleslav 1:0 (1:0) Bohemiansboh

Branka: 30. Tavares

FK Mladá Boleslav: Hruška - Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Tavares - Bartl (80. Zahustel), Magera (71. Wágner), Skalák - Ďuriš (73. Šisler)

Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec, Jindřišek (C), Rada, Mosquera - Mikuš (59. Lietava), Bratanovič.

ŽK: 13. Skalák, 19. Tavares - 45+2. Bratanovič, 90+3. Krch
Rozhodčí: Kovařík - Blažej, Urban
Diváci: 2708

Boleslav se vzpamatovávala ze dvou nepovedených zápasů proti Plzni a Spartě. Zpočátku to dokonce vypadalo, že bude mít problémy i s dalším pražským celkem, když v 7. minutě vystihl nepřesnost v její rozehrávce Bratanovič, brankář Hruška však jeho pokus vyrazil.

Hra poté výrazně upadla a v chladném říjnovém večeru příliš vzruchu nepřinášela. Necelé tři tisíce přihlížejících fanoušků rozparádila až 30. minuta, která ukončila čekání na první trefu zápasu. Na Bartlův centr si naskočil Tavares a poslal míč do sítě.

"Dostali jsme hodně laciný gól," hodnotil pro televizi Slovak Sport trenér klokanů Roman Pivarník branku, na které měl výrazný podíl hostující gólman Švenger, jenž výrazně podcenil situaci a balón mu v kritickém okamžiku propadl.

Bohemka mohla vyrovnat po přestávce. K Mosquerovi doletěl Radův centr a záložník zelenobílých se ocitl v gólové pozici. Místo nad hlavou ale jeho ruce skončily na tváři a zakrývaly zachmuřený obličej. Stav se nezměnil.

A žádný pohyb na ukazateli skóre nenastal ani ve zbývajícím průběhu druhé půle. Hosté sice Boleslav přetlačili, avšak ohrozit Hrušku nedokázali. "Jsem spokojený se třemi body, ale zvláště ve druhém poločase se na naše kopačky vkradla nervozita a do konce zápasu to bylo otevřené," konstatoval kouč domácích Karel Jarolím.

Mladá Boleslav tak po výhře 1:0 poskočila na čtvrté místo, kde vydrží minimálně do zítřejšího odpoledne. Bohemians zůstávají sedmí. Další výsledky však jejich pozici mohou výrazně zhoršit.