Zpět na » Synot liga » Bořek Dočkal vstřelil jediný gól zápasu a rozhodl tak o výhře Sparty nad Mladou Boleslaví

Synot liga - Bořek Dočkal vstřelil jediný gól zápasu a rozhodl tak o výhře Sparty nad Mladou Boleslaví

Bořek Dočkal vstřelil jediný gól zápasu a rozhodl tak o výhře Sparty nad Mladou Boleslaví © sparta.cz - Bořek Dočkal

0

26.10. - REVIEW Fotbalisté Sparty potvrdili v utkání s Mladou Boleslaví roli favorita a po výhře 1:0 si připsali další tři body do ligové tabulky. Díky tomu se opět přiblížili na rozdíl jediného bodu k vedoucí Plzni, Mladá Boleslav zůstává na šestém místě.

Do utkání vstoupila lépe Sparta, která předváděla aktivnější hru. Nicméně mladoboleslavští fotbalisté se po pár odehraných minutách otrkali a průběh hry se jim podařilo alespoň částečně vyrovnat. Aktivnější však byl i nadále domácí celek, který ovšem nenašel na soupeřovu obranu, případně na brankáře Hrušku, účinný recept. To Boleslav se k šancím dostávala spíše sporadicky a krom jedné výjimky neměl Bičík příliš práce.

Po bezgólové první půli tak byli příznivci obou klubu zajisté zvědaví, jak si jejich oblíbenci povedou po poločasové pauze a více důvodů k radosti měli nakonec fanoušci Sparty. Ta sice ve své aktivitě trochu polevila, ovšem i přestou na hřišti stále dominovala a svého soupeře nepustila takřka k ničemu.

Jediná branka poté padla jednu minutu po uplynutí hodiny hry a postaral se o ní Bořek Dočkal, jenž tak zaznamenal již čtvrtou trefu v tomto ligovém ročníku. Sparťanský záložník dokázal využít chyby Kysely, jenž mu nedopatřením přihrál na hranici velkého vápna a z této pozice se již nemýlil.

AC Sparta Praha 1:0 FK Mladá Boleslav

Branky: 61. Dočkal

AC Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Mario Holek, Brabec, Nhamoinesu - Vácha - Konaté (82. Přikryl), Dočkal (79. Mareček), Matějovský, Krejčí (88. Vacek) - Lafata (C).

FK Mladá Boleslav: Hruška - Kysela, Navrátil, Hůlka, Bartl - Zahustel, Ščuk (C), Tavares, Mehanovič (69. M. Vukadinovič) - Ďuriš (76. Pajer) - Lalkovič (64. Magera).