Zpět na » Synot liga » Sparta obhájila vítězství v domácím poháru!

Synot liga - Sparta obhájila vítězství v domácím poháru!

0

24.05. - Sparťané dnes obhájili jako první tým v historii samostatné české lize vítězství v domácím poháru a udělali tím významný krok k zisku double. V zápase plného útočného fotbalu prohrála od šesté minuty Sparta 0:1, přesto nakonec vyhrála.

Na začátku zápasu měl otěže ve svých rukou poněkud překvapivě Jablonec, který po chybě stopera Drobného jenž zaváhal před vlastní brankou a míč mu skloul k jabloneckému útočníkovi Svátkovi vedl dokonce od šesté minuty nad Spartou 1:0. To bylo pro sparťanské hráče tvrdé vrácení se do reality, ovšem brzy se dostali znovu do hry, za což vděčili především nepovedeným zákrokům jabloneckých hráčů.

Ovšem brankář Jablonce Michal Ĺ pit vychytal jak Rezkův tak i další střelecké pokusy sparťanských hráčů. V nastaveném čase první půle však přihrál Horváth míč přesně uličkou Kuličovi, jenž přehodil z běhu Ĺ pita a vyrovnal.

Po poločasové přestávce se dostali sparťané do převahy, ovšem Matušovičova nebezpečná přihrávka před branku Jablonce nenašla adresáta. Po více než hodině hry se trefil sice Došek do odkryté části brány Ĺ pita, ovšem Flachbart odvrátil míč do bezpečí. Tři minuty poté však podsekl zbytečně Pospěcha mířícího z vápna Jablonce a nařízený pokutový kop špílmachr Sparty Pavel Horváth proměnil.

Branky: 6. Svátek - 45+1. Kulič, 68. Horváth z pen. Rozhodčí: Jech - Filípek, Pospíšil. ŽK: Homola - Rezek, Pospěch. Diváci: 6022.

Jablonec: Ĺ pit - Zábojník, Homola, Fukal, Flachbart - Baranek, Eliáš (70. Smíšek), Kordula, Petržela - Svátek (85. Weber), Zeher (80. Nulíček). Trenér: Rada.
Sparta: Blažek - Pospěch, Drobný, Řepka, Zabavník - Kisel, Hušek (62. Došek), Horváth, Matušovič (54. Ĺ imák) - Kulič, Rezek (86. Kučera). Trenér: Bílek.