Zpět na » Synot liga » Sobota patřila domácím celkům, Boleslav rozdrtila Brno a Bohemka České Budějovice

Synot liga - Sobota patřila domácím celkům, Boleslav rozdrtila Brno a Bohemka České Budějovice

Sobota patřila domácím celkům, Boleslav rozdrtila Brno a Bohemka České Budějovice © fkmb.cz - Radost fotbalistů Mladé Boleslavi

0

04.10. - REVIEW Čtyři zápasy, čtyři výhry domácích. Nejlépe si vedla Mladá Boleslav, která Brno rozdrtila v poměru 5:1. České Budějovice odjíždějí z Prahy s třígólovým přídělem, Příbram i Jihlava zvítězily díky jediné brance.

Krize Slavie se opět prohloubila, v Jihlavě Pražané bez Milana Škody neuspěli a svému soupeři podlehli 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 26. minutě Lubomír Kukoľ, který si našel odražený míč a přesně k pravé tyči rozhodl duel.

Slavia nepředvedla téměř nic a z Jihlavy si tak neveze ani bod. Premiéra kouče domácích Romana Kučery tak dopadla na výbornou, Jihlava porazila Slavii 1:0.

Stejný výsledek se odehrál v duelu mezi Příbramí a Hradcem Králové. O osudu utkání rozhodla trefa Fernanda Nevese ze 73. minuty. Domácí obránce využil centru Pilíka od rohového praporku a hlavou překonal jinak skvělého gólmana Kuciaka.

Ten zneškodnil několik velkých šancí domácího týmu, na již zmíněnou hlavičku ale nestačil. Hradec dnes neodehrál dobré utkání a prohrál zcela zaslouženě. Příbram tak slaví třetí výhru v řadě a navíc opět bez inkasované branky.

Brankové hody si diváci užili v Praze a také v Mladé Boleslavi. Bohemka se sice proti Českým Budějovicím dlouho trápila, ale ve druhé půli během dvanácti minut třikrát skórovala a rozhodla o tom, že tři body zůstanou doma.

Zlomový moment přišel v 61. minutě, parádní centr Barteka zužitkoval Jhon Mosquera a hlavičkou pokořil gólmana Křížka. Za pět minut poté proměnil penaltu Jindřišek a poslední slovo měl hlavičkující Jakub Rada, jenž znovu využil parádní centr Davida Barteka. Bohemians 1905 se tak po výhře posunuli již na páté místo tabulky.

Mladá Boleslav doma vyřídila České Budějovice a soupeře přehrála v poměru 5:1. Dvě branky vstřelil Michal Ďuriš a stal se tak hvězdou duelu. Hosté si dali i jednu vlastní branku, nepozorného brankáře Hrušku překonal Košťál.

Nepovedená malá domů tak dokonala hrozivé utkání pro Brno, které ale nadále zůstává na devátém místě. Mladá Boleslav zůstává taktéž na svém, po desátém kole je čtvrtá.

Výsledky sobotních zápasů 10. kola české Synot ligy:

FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0) SK Slavia PrahaSK Slavia Praha

Branky: 26. Kukoľ

FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav 5:1 (2:0) FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno

Branky: 4. Ščuk (Wágner), 7. Hůlka (Ščuk), 46. Ďuriš (Bořil), 64. Ďuriš, 78. Košťál (vla.) - 54. Vávra

Bohemians 1905Bohemians Praha 1905 3:0 (2:0) SK Dynamo České BudějoviceSK Dynamo České Budějovice

Branky: 61. Mosquera (Bartek), 66. Jindřišek (pen.), 73. Rada (Bartek)

1. FK Příbram1. FK Příbram 1:0 (0:0) FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové

Branky: 73. Neves (Pilík)