Zpět na » Synot liga » První třetina SYNOT ligy vyvrcholí duelem vedoucí Plzně s Teplicemi, na Letnou přijede Liberec

Synot liga - První třetina SYNOT ligy vyvrcholí duelem vedoucí Plzně s Teplicemi, na Letnou přijede Liberec

První třetina SYNOT ligy vyvrcholí duelem vedoucí Plzně s Teplicemi, na Letnou přijede Liberec © fcviktoria.cz - Utkání mezi Plzní a Teplicemi

0

03.10. - PREVIEW Čeští fotbaloví fanoušci už vyhlíží desáté kolo fotbalové SYNOT ligy, které sice neláká na výrazný šlágr typu pražského derby, přesto má co nabídnout. Konec první třetiny soutěže se ponese ve znamení zápasů vedoucí Plzně s Teplicemi a druhé Sparty s Libercem.

V pátek je na programu jediné utkání. Od čtvrt na devět bude na jablonecké Střelnici bojovat pražská Dukla. Svěřenci trenéra Kozla v posledním kole přehráli Jihlavu vysoko 4:1, čímž de facto ukončili působení Petra Rady na lavičce Vysočiny.

Jablonec je ale podstatně silnější soupeř, jenž se v případě vítězství může posunout na vedoucí pozici. Vzhledem ke skóre je však reálnější alespoň dočasný skok o jednu příčku na druhé místo.

V sobotu se odehraje pětice zápasů. Slavia se pokusí vzpamatovat ze série několika porážek v řadě na půdě poslední Jihlavy. Její vršovický rival Bohemians si v Ďolíčku zopakuje nedávný pohárový duel s Budějovicemi. Zajímavé bude i utkání Mladé Boleslavi s Brnem. Spolu s touto trojicí se od sedmnácti hodin odehraje ještě záchranářská bitva Příbrami s Hradcem.

Vrcholem druhého dne desátého kola je moravsko-slezský souboj Slovácka s Baníkem Ostrava. Celek z Uherského Hradiště se drží v současnosti na pátém místě, avšak před minulým kolem pomýšlel mnohem výše. Porážka 0:4 v Teplicích ale vrátila Slovácko na zem.

Příliš nepřesvědčil ani Baník, jenž doma hostil Bohemku. Ta ovšem herně také nezářila a dlouho to vypadalo, že se oba soupeři rozejdou s jedním bodem na kontě. V nastaveném čase ale zachránil výhru domácího mužstva Stronati. Ostrava se tak zařadila mezi týmy se čtrnácti vybojovanými body a se Slováckem svede přímý souboj o pozici v tabulce.

Po vítězství v derby a zápase Evropské ligy proti Bernu nabuzená Sparta přivítá na Letné Slovan Liberec. Zatímco Lavičkova parta se po matném začátku rozjela, Liberec se zvedl jen po herní stránce. V tabulce mu patří až dvanáctá pozice.

Kolo zakončí atraktivní duel Plzně s Teplicemi. Vedoucí celek SYNOT ligy v posledním kole vyválčil výhru 3:2 v Brně a potvrdil svoji pozici v čele soutěže. Teplice se vysokým vítězstvím nad Slováckem posunuly na čtvrté místo.

Na západě Čech panuje po změně trenéra pohoda v týmu, což se odráží i na výsledcích. Naopak žlutomodří budou doufat, že se atmosféra v jejich kabině na hřišti neprojeví. Problémy dělá hlavně útočník Mahmutovič, jenž v minulém týdnu veřejně oznámil chuť z klubu odejít, za což ho vedení Severočechů potrestalo pokutou.