Zpět na » Synot liga » Vítězný gól dala Sparta z ofsajdu

Synot liga - Vítězný gól dala Sparta z ofsajdu

0

22.05. - Sparta Praha sice zdolala Sigmu Olomouc na Andrově stadioně 2:0, ale její výhru kazí fakt, že vítěznou branku zápasu dal Marek Kulič z ofsajdu. Záběry České televize byly průkazné.

Sigma a Sparta hráli vyrovnanou partii, ale gól z 65. minuty výrazně ovlivnil utkání. Sparťanský útočník Marek Kulič převzal Kiselovu přihrávku v ofsajdovém postavení a poté rozvlnil síť olomoucké brány. Pomezní rozhodčí praporek nezvedl a Pražané se mohli radovat.

V dalších minutách si Sparta vedení bezpečně hlídala a v 87. minutě Horváth pečetil výhru 2:0, když obhodil špatně vyběhnutého Lovásika.

Po utkání byl olomoucký trenér Petžela nepříčetný a spornou situaci označil za klíčovou v zápase. Když trenér Sparty Bílek prohlásil, že jeho tým udělal další krok k titulu, Petržela mu opáčil, že je škoda, že ten krok kulhá.

Autor prvního gólu Kulič nechtěl pochybnosti okolo svoji branky dále rozpitvávat a řekl, že důležité je jen to, že ji rozhodčí uznali.

Závěr ligy tak mohou opět provázet pochybnosti. Nedá se tvrdit, že by se pomezní rozhodčí spletl úmyslně, ale jisté je to, že tento moment může velmi ovlivnit boj o mistrovský titul. Hlavně, že se sudí den před tím smáli svým kolegům z čtvrté třídy, když chybovali...