Zpět na » Synot liga » Jablonec porazil v poháru Bohemians 2:0, Boleslav neudržela vedení na Žižkově

Synot liga - Jablonec porazil v poháru Bohemians 2:0, Boleslav neudržela vedení na Žižkově

Jablonec porazil v poháru Bohemians 2:0, Boleslav neudržela vedení na Žižkově © fkjablonec,cz - Radost fotbalistů Jablonce

0

23.09. - REVIEW Fotbalisté Jablonce potvrdili roli mírných favoritů a v úvodním duelu osmifinále Poháru FAČR porazili Bohemians 1905 2:0. Za domácí Baumit se v první půli trefil Moulis a na konečný výsledek upravil ve druhém dějství Doležal. Nepřesvědčila naopak Mladá Boleslav, která ztratila dobře rozehrané utkání a ze Žižkova veze remízu 1:1.

Jablonec poprvé zahrozil v desáté minutě, kdy se uvnitř pokutového území uvolnil Moulis a jeho střela skončila na tyči. O pět minut později už byl ten samý hráč úspěšnější. Opět se mu povedlo uniknout svým strážcům, a když dostal přihrávku od Crnkiče, vypálil z otočky do sítě.

Bohemka rozhodně nevypadala jako mužstvo, které doma porazilo Slavii a venku na počkání válcuje soupeře. Za celých pětačtyřicet minut si nevytvořila kloudnou šanci. Do nejnebezpečnější situace se mohla dostat tři minuty před koncem první půle, jenže před volným Neradem odkopl míč Kysela.

A když se nedařilo hostům, udeřili domácí. V 51. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Havránka nejprve Pernica, jeho hlavičku však gólman pražského celku vyrazil. Krátký byl až na dorážku Martina Doležala, jenž zajistil Baumitu pohodlný dvoubrankový náskok.

Na 3:0 mohl zvýšit Rossi. Mingazovův centr doletěl přesně na hlavu jabloneckého záložníka a Bohemians zachránilo pouze břevno, od něhož se jeho pokus odrazil mimo nebezpečí.

Jedinou vážnější příležitost si klokani vypracovali v 88. minutě. Mosquerova hlavička skákala pokutovým územím, avšak nikdo, kdo by ji dokázal dorazit do brány, se nenašel. Jablonec tak zvítězil 2:0 a nakročil za postupem do čtvrtfinále.

Žižkov přehrával Boleslav

Druhé úterní utkání se uskutečnilo na Žižkově, kde místní Viktorka pohřbila naděje už dvou prvoligových mužstev. Po Jihlavě a Slavii měla být Mladá Boleslav dosud nejtěžší zkouškou mladého výběru trenéra Trpišovského.

Stejně jako v předchozích dvou případech, i tentokrát domácí prohrávali. Krátce před koncem první půle nepohlídala žižkovská obrana nabíhajícího Skaláka, jenž střelou k levé tyči překonal vybíhajícího brankáře Holého.

Jinak ale měla více ze hry Viktoria a ve druhé půli směle mířila za vyrovnáním. Kysela fauloval ve vápně Súkeníka a střídající Voltr si postavil míč na značku pokutového kopu. Přestože neuspěl a branku překopl, gólu se nakonec dočkal on i tým. V 86. minutě si zpracoval centr a přesně mířenou ranou zajistil Viktorce nadějný výsledek 1:1.