Zpět na » Synot liga » Viktoria Plzeň - FK Jablonec 97 1:0 (0:0)

Synot liga - Viktoria Plzeň - FK Jablonec 97 1:0 (0:0)

0

22.05. - Plzenští fotbalisté se snaží svůj už tak vydařený ligový ročník zakončit nejlépe, jak se dá. Ani Jablonec nemusí smutnit. Na jaře sice vyhrál pouze dvakrát, ale už má jistotu účasti v poháru UEFA v příští sezoně díky poháru ČMFS.

Oběma týmům už o nic nešlo, a tak diváci ve Ĺ truncových sadech sledovali útočný fotbal. Viděli však jen jednu branku. Naštěstí pro ně padla do jablonecké sítě.

Hosté z Jablonce začali utkání aktivněji a v 16. minutě byli blízko ke gólu. Smíšek si narazil se Zehrem a poté se řítil sám na domácího brankáře Daňka. Plzeňský gólman ale jeho pokus vyrazil.

V průběhu první půle se začali osmělovat i domácí. Procházkova prudká střela mířila do náruče jabloneckého Ĺ pita. Domácí často útočili po stranách a hrozili centry. Žádný se však neujal a gól v prvním pětačtyřicetiminutovce nepadl.

Po změně stran byli lepší hráči Plzně. První příležitost druhé půle měl Borek. Gólman Ĺ pit však držel čisté konto nadále. Poté to zkoušel Trapp, ale jeho střela mezi tři tyče nezamířila.

Jablonečtí fotbalisté se pak soutředili na defenzivu. Přesto mohli udeřit. Standardní situaci zahrával Flachbart, našel Fukala, který hlavou vystrašil Daňka. Jeho reflexivní zákrok zachránil Plzeň.

Plzeň si vytvářela šance a její nápor vyvrcholil v 82. minutě. Trapp přihrál Fillovi, jehož tečovaná střela skončila v hostující síti. Domáci si těsný náskok pohlídali a Jablonec tak porazili 1:0.

FK Viktoria Plzeň - FK Jablonec 97 1:0 (0:0)