Zpět na » Synot liga » Baník Ostrava - Dynamo ČB 5:1 (4:0)

Synot liga - Baník Ostrava - Dynamo ČB 5:1 (4:0)

0

21.05. - Necelých pět tisíc lidí se přišlo na Bazaly rozloučit s hráči Baníku. Ti jim předvedli pěknou podívanou a pěti góly smetli České Budějovice, které předvedly mizerný výkon.

Ostravský trenér Karel Večeřa postavil do utkání snad nejsilnější možnou sestavu. Chyběl mu akorát dlouhodobě zraněný Petr Tomašák. Naopak hostující kouč František Cipro přijel do Ostravy bez šesti hráčů základního kádru a na hře se to projevilo.

Baník Ostrava začal náporem a už ve 4. minutě hry udeřil Petr Cigánek. Ten si nejvýš vyskočil na centr Lukeše z rohového kopu a domácí vedli. České Budějovice se nemohly dostat do hry a Baník nadále útočil.

Aktivní hra Baníku nesla znovu ovoce po čtvrthodině hry. Rajtoralova střela z pravé strany hranice pokutového území zapadla po tečované střele jednoho z hostujících obránců do sítě a bylo to o dva góly. Trenér Cipro vystřídal Hrbáče za Plocka, ale v 22. minutě inkasovali hosté potřetí. Lukešův přímý kop zužitkoval hlavou Lukáš Magera - 3:0.

Hosté se sesypali a Ostravané drželi otěže hry pevně v rukou. Osm minut před koncem prvního poločasu přišla další pohroma pro Dynamo, když se podruhé v zápase střelecky prosadil Magera. Na gól mu přihrával nejlepší střelec Baníku Střihavka.

Po změně stran se hra z pohledu domácích zklidnila a zápas se víceméně dohrával. V 65. minutě skórovali hosté, když Černý z přímého kopu pěkně obstřelil zeď a snížil na 4:1.

Byl to ale Baník, který uzavřel gólový účet zápasu. Nejprve Metelka orazítkoval břevno budějovické svatyně a poté v 85. minutě se už Střihavka nemýlil. Zaběhl si za obranu a přehodil vybíhajícího brankáře Křížka.

V závěru už domácí fanoušci oslavovali a vytvořili svým hráčům bouřlivou atmosféru.

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 5:1 (4:0)