Zpět na » Synot liga » Slavia Praha - Tescoma Zlín 2:1 (0:0)

Synot liga - Slavia Praha - Tescoma Zlín 2:1 (0:0)

0

21.05. - Slavia vyhrála nad Zlínem 2:1 a splnila svůj cíl pro dnešní zápas, ovšem pořádně se při tom zapotila. Od 26. minuty sice hrála po vyloučení brankáře Zlámala přesilovku, přesto od začátku druhého poločasu dokonce prohrávala.

Nakonec však poslal trenér Karel Jarolím na plac čerstvého Davida Kalivodu a ten se odvděčil dvěma góly, které znamenaly obrat z 0:1 na konečných 2:1. Domácímu týmu přitom chybělo hned sedmero hráčů - Suchý, Reiter, Aračić, Černý a Studík jsou zranění, Necid s Dočkalem na srazu reprezentace do 19 let. Na začátku zápasu to ale znát příliš nebylo, již v šesté minutě si Vlček zpracoval autové vhazování a trefil tyč. Domácí v následných okamžicích sevřeli pevně Zlín a pokoušeli se o střelbu, bohužel pro ně ovšem nepřesně.

Ve dvacátéšesté minutě se řítil sám na bránu Gaúcho, ovšem brankář Zlámal vyběhl daleko před vápno a Brazilce srazil, za což uviděl správně červenou kartu. Místo Libora Žůrka pak přišel na hřiště náhradní brankář Aleš Kořínek, ovšem do konce poločasu si musel poradit s jedinou vážnější šancí Slavie když v poslední minutě první půle vystřelil nepříjemnou střelu Hrdlička.

Na začátku druhého poločasu odcentroval zprava špatně Opiela, v pokutovém území byl osamocený brankář Michal Vorel, došel si pro míč a ten mu vypadl z ruky. Snadná kořist pro dobíhajícího Krause - 0:1!

Po inkasované brance se slávisté do tak silného tlaku jako v prvním poločase nedostali, naopak Zlín mohl přidat druhou branku, ovšem Červenka sám před Vorlem přestřelil. Když pak v 76. minutě poslal trenér Jarolím na hřiště Kalivodu, o půl minuty později už věděl že udělal dobře - Kalivoda po přihrávce Costy vyrovnal na 1:1. V poslední minutě zápasu pak přidal Kalivoda druhou branku když prudce a hlavně přesně vystřelil z deseti metrů.

Branky:
77. a 89. Kalivoda - 51. Kraus. Rozhodčí: Královec - Večeřa, Gallo. ŽK: Penner. ČK: 26. Zlámal. Diváci: 3086.

Slavia: M. Vorel - Krajčík, Latka, Ĺ vec, Hubáček - Janda (46. Costa), L. Jarolím, Hrdlička (76. Kalivoda), Ĺ vento (57. Jablonský) - Vlček, Gaúcho. Trenér: K. Jarolím.
Zlín: Zlámal - Vidlička, Ĺ vach, Zbožínek, Penner - Kraus, Opiela (80. Vyskočil), Vrtělka, Červenka - Ĺ mahaj (60. Zúbek), Žůrek (28. Kořínek). Trenér: Hoftych.