Zpět na » Synot liga » Fotbalisté Sparty i Baníku postoupili do osmifinále

Synot liga - Fotbalisté Sparty i Baníku postoupili do osmifinále

Fotbalisté Sparty i Baníku postoupili do osmifinále © sparta.cz - Sparťané v utkání s Teplicemi oslavili nejen 2 góly, ale i výhru

0

07.09. - REVIEW V osmifinále nebudou chybět ani další dva prvoligové celky - Baník a Sparta. Ač oba týmy přišly ve svých zápasech o vedení 1:0, tak nakonec se jim podařilo jít do vedení i podruhé v zápase a to již udržet až do konce. Zatímco Sparta porazila Živanice 3:1, tak Baník zvítězil v nedalekém Frýdku-Místku 2:1.

Sparta provedla oproti běžné ligové sestavě několik změň. Příležitost dostal junior Jakub Pešek a Mareček si pro změnu zahrál na pravé straně obrany.

Ligové mužstvo hrálo od úvodních minut aktivně a snažilo se vstřelit rychlý gól. Blízko k otevření skóre byl ve dvanácté minutě kapitán Kováč, který po rohovém kopu trefil hlavou spojnici. Do horní tyče branky domácích mířil i obránce Živanič, který tak měl po nepovedeném pokusu o odkopnutí balónu poměrně štěstí.

I tak Sparťané nečekali na úvodní branku dlouho a již v 21. minutě šli do vedení. Konaté si přichystal po rohovém kopu balón a bezchybnou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Stejný hráč mohl poté vedení navýšit, ale sám proti brankáři si nevedl zrovna ideálně.

Ve druhé půli přišlo zdramatizování zápasu, když byl jeden z domácích hráčů faulován ve vápně. K nařízené penaltě si postavil balón Buriánek, který vyrovnal na 1:1. Domácí mohli jít následně i do vedení, když se dostali po několika neproměněných Sparťanských šancí do rychlého brejku. Jenže tentokrát stálo štěstí na straně obhájce poháru a domácí útočník nastřelil pouze tyč.

V 72. minutě již šla Sparta podruhé v zápase do vedení, když Matějovského přímý kop tečoval do brány Švejdík. Vedení poté ještě pojistil Hušbauer, který hlavou dorážel Marečkovu prudkou střelu a upravil na konečných 3:1.

TJ Sokol Živanice - AC Sparta Praha 1:3 (0:1)

Branky: 51. Buriánek z pen. - 21. Konaté, 72. Švejdík, 78. Hušbauer.

Živanice: Knobloch - Novotný, Novák, Ferčák, Podebradský, Buriánek, Gorol, Janecký, Polák, Kořínek (46. Kayamba), Kakrda.

Sparta: Štěch - Mareček, Švejdík, Kováč, Costa - Vacek, Matějovský, Hušbauer - Konaté (80. Miskovič), Pešek (56. Schick) - Bednář.

Ani Baník v pohárovém utkání nezaváhal a přes druholigový Frýdek-Místek postoupil do osmifinále. O vítězství se ovšem hráči Slezského týmu dlouho strachovali, neboť vítěznou branku vstřelil až šest minut před koncem Filip Kaša.

Ze začátku utkání byli aktivnější domácí, kteří se dostali i do několika příležitostí. Byl to ovšem Baník, který šel ve 12. minutě do vedení. Holzer centroval do vápna, kde Petrus nejprve orazítkoval hlavičkou břevno. Následně se mu však odrazil míč zpět na nohu a to už se nemýlil.

Frýdek-Místek však na vyrovnávací branku dlouho nečekal, neboť se prosadil pouhých pět minut po Baníku a to poté, co Talián trefil odražený míč přesně k pravé tyči. Následně nebyla dlouhé minuty předváděna příliš zajímavá hra a další šance tak přišla až po hodině hry. Domácí tým mohl poslat do vedení Uvír, jehož nepříjemnou střelu však Šrom vyrazil na roh.

V 84. minutě tak šel do vedení Baník, když si Kaša naběhl na hrot, kam dostal přesnou přihrávku od Azeveda a přesnou střelou na zadní tyč vstřelil vedoucí branku. Těsné vedení se hráčům Baníku povedlo, i přes závěrečný tlak Frýdeckomísteckých, udržet až do samého konce, díky čemuž slaví postup mezi 16 nejlepších.

MFK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava 1:2 (1:1)

Branky: 17. Talián - 12. Petrus, 84. Kaša

MFK Frýdek-Místek: Prepsl - Uvíra, Svrček, Žídek,Literák - Talián, Vašenda (78. Ilko), Mozol, Zapaláč - Halaška (85. Uškovič), Matúš

FC Baník Ostrava: Šrom - Frydrych, Stronati,Frydrych, Sukup - Greguš, Šichor - Štěpán (46. Byrtus), Azevedo,Holzer - Petrus (64. Šašinka)