Zpět na » Synot liga » Evropskou ligu střídá SYNOT liga, Slavia si chce upevnit vedení v soutěži, Sparta potvrdit zlepšení formy

Synot liga - Evropskou ligu střídá SYNOT liga, Slavia si chce upevnit vedení v soutěži, Sparta potvrdit zlepšení formy

Evropskou ligu střídá SYNOT liga, Slavia si chce upevnit vedení v soutěži, Sparta potvrdit zlepšení formy © slavia.cz - Utkání Mladá Boleslav - Slavia Praha

0

Líbilo se

29.08. - PREVIEW Sotva fanoušci rozdýchali dramatickou bitvu sparťanských fotbalistů s nizozemským Zwolle o postup do Evropské ligy, už se jejich pozornosti opět dožaduje nejvyšší domácí soutěž. A jde na to vskutku rafinovaně, pozvolný začátek 6. kola vystřídá mohutný závěr víkendu, kdy své zápasy odehraje kompletní pětice průběžně nejlepších celků.

Brno - Teplice

Ani jeden z týmů zatím nemůže být spokojen s dosavadním průběhem SYNOT ligy. Zbrojovka má na svém kontě zatím pět bodů a patří jí jedenáctá příčka. Mohla však na tom být ještě lépe, kdyby nedoplatila na gólovou impotenci v zápase s Baníkem. Od Teplic se po vydařené loňské sezóně opět očekával útok na poháry, jenže ten přibrzdila nečekaná domácí ztráta s Libercem nebo venkovní klopýtnutí na Bazalech. Pro oba soupeře se tak jedná o možnost odrazit se do lepších dob.

Jihlava - České Budějovice

Odrazit se ode dna by chtěla i Jihlava, nad jejímž koučem Radou se už několik týdnů vznáší hrozba odvolání. Ta ještě zesílila po minulém kole, když Vysočina prohrála v Jablonci a znovu při tom nevstřelila gól. České Budějovice jsou na tom o kousek lépe. Jeden ze dvou nováčků se v případě výhry může dočasně posunout až na šestou pozici, ale hlavně si vytvořit další bodový polštář pro náročné boje o záchranu.

Slovácko - Příbram

Slovácko mělo velmi dobrý start do soutěže, avšak v minulém kole se rozmach uherskohradišťského klubu zastavil. Nečekaně podlehl Hradci Králové 2:0, přičemž pro druhého z nováčků v lize to byly premiérové dva góly v letošním ročníku. Dobrý začátek měla i Příbram, jež dokázala konkurovat pohárovým reprezentantům Plzni, Liberci a Spartě. Po poslední porážce 2:3 s Bohemians 1905 ale bude hlavním cílem týmu od Litavky dostat se ze sestupového patnáctého místa.

Liberec - Ostrava

To by se mu mohlo povést třeba na úkor Liberce, který je jen o dva body a jednu příčku před Příbramí. Navíc se střetne s rozjetým Baníkem, který z posledních dvou utkání získal plný počet šesti bodů, když porazil Spartu a Brno. Zajímavé bude sledovat, jestli se i pod Ještědem budou Ostravané prezentovat stejně defenzivní hrou jako ve zmiňovaných zápasech.

Bohemians 1905 - Hradec Králové

Přímý boj o příčky nejnižší, respektive o to, vyhnout se možnému pádu do Fotbalové národní ligy, uvidí pražský Ďolíček. Do jámy lvové přijede Hradec a oba celky budou nabuzeny vítězstvím v předchozím kole. Mírným favoritem ale zůstává domácí Bohemka, kterou požene tradičně zaplněný stadion.

Mladá Boleslav - Slavia

Ve Středočeském kraji odstartuje mohutný finiš 6. ligového kola. Souboj osmého s prvním hostí stadion v Mladé Boleslavi a zápas mezi domácím týmem a Slavií má o náboj dopředu postaráno. Vždyť Boleslav vede Karel Jarolím, kouč, pod jehož vedením zažívali sešívaní asi ty nejlepší časy od rozdělení republiky. Slavia se po vybojované výhře nad Plzní pokusí porazit dalšího pohárového účastníka a upevnit svoji pozici v čele soutěže.

Sparta - Jablonec

Netradičně v neděli v 15:45 se rozehraje sedmý z osmi duelů tohoto kola. Na Letnou přijede svést bitvu třetího se čtvrtým Jablonec. Mužstvo, které před sezónou vydatně posilovalo, až si vysloužilo přezdívku Galacticos, narazí na loňského mistra. Ten doufá, že postupem přes Zwolle ukončil svoji dosavadní krizi a nastartoval návrat do boje o obhajobu titulu. Na první Slavii momentálně ztrácí tři body.

Plzeň - Dukla

Program šestého dílu letošní SYNOT ligy zakončí největší předpokládaný konkurent Letenských Viktoria Plzeň. Bude se muset vypořádat s Duklou, která si právě na Spartu v minulém kole vyšlápla, a udržela tak svoji dosavadní neporazitelnost. I přesto vstupuje do souboje s Koubkovou partou jako hůře postavený celek. Zatímco Plzeň je na druhém místě, Dukla díky mnoha remízám okupuje pátou pozici.


Kompletní program 6. kola SYNOT ligy:

Pátek 29. srpna
18:00 FC Zbrojovka Brno - FK Teplice (ČT sport)
20:15 FC Vysočina Jihlava - SK Dynamo České Budějovice (Slovak Sport)

Sobota 30. srpna
17:00 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram
17:00 FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava
17:00 Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové
20:15 FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha (ČT sport)

Neděle 31. srpna
15:45 AC Sparta Praha - FK Baumit Jablonec (ČT sport)
17:00 FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články