Zpět na » Synot liga » Tři branky a je hotovo, Sparta si zahraje skupinu Evropské ligy

Synot liga - Tři branky a je hotovo, Sparta si zahraje skupinu Evropské ligy

Tři branky a je hotovo, Sparta si zahraje skupinu Evropské ligy © sparta.cz - Ladislav Krejčí (Sparta Praha) se raduje

1

28.08. - REVIEW 44. minuta nabídla rozhodující moment, Bořek Dočkal potáhl míč a přesnou střelou k tyči rozhodl o tom, že si Sparta zahraje skupinu Evropské ligy. Utkání nakonec skončilo výsledkem 3:1.

spaSparta 3:1 (2:0) Zwollezwo

Branky: 10. Krejčí, 44. Dočkal, 63. Brabec - 83. Nijland (pen.)

AC Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Brabec, Costa - Mareček - Dočkal, Vacek (84. Konate), Matějovský, Krejčí (89. Breznaník) - Lafata (C) (90+1. Nešpor)

PEC Zwolle: Boer - van Polen (C), Sainsbury, van der Werff, van Hintum - Drost, Saymak, Rienstra - Lukoki (77. Dekker), Necid (53. Nijland), Thomas (69. Moro)

Už ve 4. minutě mohlo jít Zwolle do vedení, obrovskou šanci měl Necid, ale Bičík reflexivním zákrokem český tým podržel. O tři minuty později bylo znovu rušno před Bičíkem, tentokrát musel zasahovat proti Drostovi.

V 10. minutě se do první velké šance dostali domácí a hned z toho byla branka. Lafata vysunul Krejčího, velkou hrubku provedl van der Werff a Ladislav Krejčí překonal gólmana Boera.

Po půlhodině hry předvedl Bičík chybu, když po centru vyběhl, ale míč nevyboxoval. Naštěstí se ale hosté k zakončení nedostali. Blížil se závěr první půle a vše nasvědčovalo tomu, že stav bude 1:0.

Dočkal ale ve 44. minutě získal míč, poté ho i potáhl a následně vystřelil. Teč nešťastníka utkání van der Werffa nakonec posunula míč až do branky. Tato branka se nakonec ukázala jako rozhodující.

Druhý poločas nám dlouho nenabízel žádnou větší šanci, první přišla až v 63. minutě a hned byla gólová. Dočkal našel volného Brabce, který parádně vypálil a brankář Boer byl bez šance. Sparta si pojistila výhru a bylo téměř jasné, že o postup nepřijde.

Dlouho to také vypadalo, že čisté konto David Bičík vychytá. V 82. minutě však rozhodčí odpískal penaltu a ačkoliv sparťanský gólman směr vystihl, Stefan Nijland vstřelil čestnou branku.

V samotném závěru mohl vstřelit čtvrtou branku střídající Breznaník, jeho rána ale nakonec skončila na tyči. Vadit to ale českému týmu nemusí, Sparta Praha sice Ligu mistrů hrát nebude, ale zahraje si základní skupinu Evropské ligy.