Zpět na » Synot liga » Pevná obrana přinesla Dukle vítězství nad sparťanským béčkem

Synot liga - Pevná obrana přinesla Dukle vítězství nad sparťanským béčkem

Pevná obrana přinesla Dukle vítězství nad sparťanským béčkem © sportovninoviny.cz - Tomáš Berger

0

24.08. - REVIEW Sparta nenasadila své nejlepší hráče a v derby na Dukle nakonec kvůli brance Tomáše Bergera prohrála 0:1. Druhá porážka v řadě navíc znamená propad na čtvrté místo tabulky.

FK Dukla PrahaDukla Praha 1:0 (1:0) Sparta PrahaAC Sparta Praha

Branka: 22. Berger

FK Dukla Praha: Chudý - Mat. Hanousek, Vorel, Štetina, Karavajev - Považanec (68. Čajić), Mar. Hanousek, Gedeon (C) - Mareš (81. Hlinka), Krmenčík, Berger (89. Beauguel).

AC Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Brabec, Nhamoinesu - Přikryl (21. Konaté), Vacek, Vácha (C) (58. Lafata), Matějovský, Breznaník (64. Dočkal) - Bednář.

Sestava Sparta avizovala jasnou věc, Pražané se chtějí soustředit na odvetu Evropské ligy. Na lavičce tak zůstali hráči jako Lafata, Dočkal, Krejčí a na tribuně sledoval utkání Hušbauer.

Úvodní šanci utkání měl již po šesti minutách Krmenšík, ale výborný zákrok předvedl Bičík. Ve 22. minutě už ale lovil míč ze sítě, Mareš nepovedenou střelou krásně přihrál Bergerovi, který ve skluzu dopravil míč do branky.

Poté zahrozili i hosté, v dobrých pozicích však neuspěli Bednář s Costou. První poločas tak lépe vyzněl pro houževnatou Duklu. Parádní akci si hned na začátku druhé půle vypracoval Krmenčík, jen těsně minul pravou tyč.

Po hodině hry se do obrovské šance dostal Bednář, ale Chudý jeho pokus dokázal vyrazit a následně i lapit. Do nadějné pozice se následně dostával střídající Konaté, Chudý však zasahovat nemusel.

V poslední desetiminutovce už diváci žádnou velkou šanci neviděli. Dukla bránila poctivě a chybu nakonec neudělala. Díky brance Tomáše Bergera tak Spartu porazila 1:0 a posunula se na 5. místo tabulky. Sparta již 200 minut nevstřelila branku a propadla se na místo čtvrté.