Zpět na » Synot liga » Podali jsme nejlepší výkon proti nejkvalitnějšímu soupeři, říká po výhře nad Spartou trenér Baníku Ostrava Bernady

Synot liga - Podali jsme nejlepší výkon proti nejkvalitnějšímu soupeři, říká po výhře nad Spartou trenér Baníku Ostrava Bernady

Podali jsme nejlepší výkon proti nejkvalitnějšímu soupeři, říká po výhře nad Spartou trenér Baníku Ostrava Bernady © fcb.cz - Tomáš Bernady

1

16.08. - Už čtyři zápasy má za sebou ostravský Baník v nové sezóně SYNOT ligy. Hned tři z nich odehrál v hlavním městě. Z Prahy si nejprve odvezl bod za remízu s Duklou, následně prohrál se Slavií a nejvíce povedený zápas přišel na konci pražské šňůry. Spartu porazili Slezané na jejím hřišti 1:0 a potěšili tím i svého kouče Tomáše Bernadyho.

O čem mluvil trenér Baníku po nečekané výhře na půdě loňského mistra?

O předzápasových plánech
Říkali jsme si, že se pokusíme nezalézat do obrany a strašit Spartu z rychlých protiútoků, aby se nedostávala do tlaku. Chtěli jsme hrát rovnocennou partii.

O brzkém gólů a následném průběhu utkání
Předsevzetí nám sice moc nevyšla, ale nahrál nám brzký úvodní gól. Tím jsme otupili sparťanský tlak. Chyběla nám přesnější kombinace. Ke konci půle jsme díky tyči přežili trestný kop. Ve druhém poločase byla Sparta aktivnější, ale naštěstí jsme ten její tlak nějakým způsobem přestáli.

O výkonech fotbalistů
Předvedli výkony na hranici svých možností. Blýskli se hlavně v obranné fázi. Patří jim za to mé poděkování. Byl to nejlepší výkon s nejlkvalitnějším soupeřem v této sezóně.

O sparťanské sérii a historii vzájemných duelů
Samozřejmě nás Ostraváky to těší, že jsme uspěli na Spartě. Dlouhá série bez porážky je jen statistika. Jeli jsme sem s tím, abychom nebyli fackovacími panáky jako během minulém ročníku. Pamatuji vítězství v roce 2008 a je příjemné si to zase zopakovat.

O štěstí
Štěstí hraje svoji důležitou roli. Kdybychom místo tyčky v závěru prvního poločasu inkasovali, tak by to Spartě dalo křídla a nás naopak utlumilo. Byli jsme rádi, že to tak zůstalo a ve druhém dějství jsme to dokázali ubránit.