Zpět na » Synot liga » Bohemians slaví první tři body v sezóně, Teplice podruhé remizovaly

Synot liga - Bohemians slaví první tři body v sezóně, Teplice podruhé remizovaly

Bohemians slaví první tři body v sezóně, Teplice podruhé remizovaly © bohemians.cz - Radost fotbalistů Bohemians

0

08.08. - REVIEW Fotbalisté pražských Bohemians poprvé v sezóně zvítězili. V Jihlavě vedli od 32. minuty zásluhou Mikuše, k tříbodovému zisku však nakonec potřebovali vstřelit i druhou branku. Na Kučerovo srovnání odpověděl dvě minuty před koncem Cseh. Druhou remízu zaznamenaly Teplice, které odjíždějí z Ostravy s výsledkem 1:1.

jihJihlava 1:2 (0:1) Bohemians 1905boh

Branky: 57. Kučera - 32. Mikuš, 88. Cseh

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Vidlička (71. Kosak), Kryštůfek, Krejčí, T. Marek - Kukoľ, Kučera, Jánoš, Vaculík - Harba, Mešanović (79. Jungr).

Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Moravec, Šmíd - Mosquera, Jindřišek, Rada, Engelmann (64. Cseh) - Bratanovič (87. Bartek), Mikuš (81. Lietava).

Karty: 34. Hanuš, 60. Vidlička - 76. Brabec, 87. Bratanovič.
Rozhodčí: Královec - Moláček, Vaňkát.
Diváci: 3093.

Souboj dvou týmů, které v dosavadním průběhu soutěže nezískaly ani jeden bod, začala lépe domácí Vysočina. Ve 26. minutě se ke střele dostal Vaculík, jenže obrana klokanů si s nebezpečím poradila. Nebezpečnější byla Kukoľova dorážka, jež těsně minula Švengrovu bránu.

První gól tak padl až o chvíli později a k nelibosti většiny přítomných fanoušků se rozvlnila síť na druhé straně hřiště. Defenziva Jihlavy dala až příliš prostoru Moravcovi, který tím pádem měl dost času na přihrávku Mikušovi, jenž otevřel skóre utkání.

Po přestávce mohli zelenobílí svůj náskok navýšit, avšak pomezní rozhodčí chybě neuznal Bratanovićův gól. Aby té smůly nebylo málo, v 57. minutě, jen pět minut po předchozí akci, se po spolupráci s Vaculíkem prosadil Kučera.

První branka v sezóně ale Jihlavě vítězství nepřinesla. Vysočina si nebyla schopna vytvořit další šance, naopak se musela sama bránit lépe hrajícím klokanům. Bratanović svým pokusem přehodit gólmana Hanuše jen těsně minul prostor mezi trojicí tyči.

Ojedinělou příležitost strhnout stav utkání na svoji stranu měl Harba. K bosenskému útočníkovi doputovala přihrávka z pravé strany, následně se uvolnil a vystřelil směrem na Švengra. K jeho smůle ale míč letěl mimo bránu.

Rozhodující okamžik přišel v 88. minutě. Radův centr z poloviny hřiště doplachtil až do pokutového území, kde si za obranu naběhl Cseh a hlavičkou na vzdálenější tyč vystřelil první tři body pro Bohemians 1905 v tomto ligovém ročníku. Jihlava zůstává s nulou na svém kontě poslední.

banOstrava 1:1 (1:1) Teplicetep

Branky: 37. de Azevedo - 27. Mahmutovič

FC Baník Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer (72. Sukup) - Kukec, Mensah (61. Šichor), Greguš, Lindpere (80. Štěpán), de Azevedo - Narh.

FK Teplice: Grigar - Vondrášek (76. Lüftner), D. Jablonský, Krob, Takács - Matula, Hošek, Nivaldo (90. Fenin), Ljevakovič, Litsingi - Mahmutovič (61. Táborský).

ŽK: 41. Narh, 81. de Azevedo, 82. Sukup - 40. Takács, 49. Ljevakovič, 61. Vondrášek, 64. Matula, 71. Táborský, 90. Grigar.
ČK: 87. Táborský.
Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Kotalík.
Diváci: 3811.

Poprvé od smrti dlouholetého ředitele klubu nastoupili fotbalisté Teplic k soutěžnímu zápasu. Na Bazalech jim ale úvod utkání vůbec nevyšel. Od 18. do 27. minuty se museli bránit několika velkým šancím soupeře. Největší z nich měl Frydrych, trefil však jen břevno.

Vzápětí po jeho příležitosti gólově udeřily Teplice. Mahmutovič se dostal do brejkové situace a po zemi mezi dvěma obránci obstřelil brankáře Pavlenku. Byl to jeho první přesný zásah od loňského podzimu, kdy se zranil při zápase se Spartou.

Baník ale stačil ještě do přestávky srovnat. Zpoza šestnáctky střílel de Azevedo, který míčem napálil záda jednoho z bránících žlutomodrých hráčů. Teč se nakonec ukázala jako šťastná, jelikož balon po odrazu doplachtil do sítě.

Ostrava opět začala dominovat krátce po návratu z kabin, kdy si vytvořila dvojici příležitostí. Při obou se ale činil brankář Grigar. Nejprve do náruče polapil Narhovu střelu a následně vyrazil také pokus Lindepreho. Mezi tyto situace se na druhé straně vklínila Jablonského tyč.

V 66. minutě opět úřadoval de Azevedo. Střelec vyrovnávací branky zahrával přímý volný kop a opět trefil jednoho z hráčů. K jeho smůle však tentokráte úspěšný nebyl. Míč našel pouze ruce teplického brankáře.

Čtvrthodinu před koncem to byly zase Teplice, které mohly rozhodnout. Jenže Nivaldův pokus vyrazil Pavlenka, a Severočeši se tak s Baníkem o body pouze rozdělily.