Zpět na » Synot liga » Plzeň - Slovácko 2:0 (2:0)

Synot liga - Plzeň - Slovácko 2:0 (2:0)

0

13.05. - V nedělním zápase porazila Plzeň Slovácko 2:0 a tím tak odsoudila tým z Uherského Hradiště k pádu do 2. ligy.

Slovácko do utkání nastupovalo s vědomím, že jedině výhra mu zajistí uchování šancí na záchranu.

Plzeň měla raketový nástup. Už ve třetí minutě po rohovém kopu Fillo vrátil hlavou míč před branku a Krbeček jej pohotově poslal k pravé tyči Fryštákovy branky. Uběhlo dalších sedm minut, když domácí předvedli druhou parádní akci. Procházka s Malárem zakombinovali na pravé straně hřiště a centr Procházky poslal Krbeček bez přípravy pod horní tyč branky Slovácka. Hosté se do útočení pouštěli nesměle, vážnější akci připravili až ve 30. minutě. Po rohu hlavičkoval Ineman, našel však jen náruč připraveného brankáře Daňka. To Plzeň byla blízko další trefy. Po akci Malára se ve skluzu na míč natahoval Malcharek, ligový premiant Fryšták v brance Slovácka však včas vyběhl a svůj tým zachránil od další pohromy. V závěru prvního poločasu se dvakrát ukázal hostující útočník Brožík. Nejprve ostře vypálil levačkou a Daněk měl s jeho střelou co dělat. Stejný hráč si pak zpracovával míč i uvnitř šestnáctky. Jenže byl málo důrazný a obrana Plzně stačila zasáhnout. Poločas tak skončil 1:1 a vítězi zápasu začínalo být jasno.

Brzy po přestávce se v dobré pozici ocitl domácí Fillo. Po rohu se k němu odrazil míč, útočník Viktorie ale neměl seřízenou mušku. I na konci další akce Plzně byl Fillo. Malcharek odcentroval, Krbeček hlavou sklepl míč na Filla a ten mířil k levé tyči. Fryšták byl na místě. Ăšroveň hry poté trochu opadla, oba týmy předváděly sérii nepřesností. Až v 72. minutě se ukázal hostující Mareš. Uvolnil se na hranici velkého čtverce a střílel po zemi. Plzeň tedy zaslouženě porazila Slovácko 2:0.

Plzeň si tak připsala svou další jarní výhru a potvrdila svou výbornou jarní formu před domácím publikem. Slovácko porážka odsoudila k sestupu.

Viktoria Plzeň - Slovácko 2:0 (2:0)
Góly: 3. Krbeček 1:0, 10. Krbeček 2:0. Rozhodčí: Jech - Filípek, Teuber. Bez ŽK. Diváků: 3805
Plzeň: Daněk - Procházka, Zakopal, Rada, Smola - Malár (65. Borek), Trapp, Fillo, Róth (46. P. Ĺ íma) - Malcharek, Krbeček (85. Psohlavec). Trenér: Levý.
Slovácko: Fryšták - Kaspřák, Ĺ imáček, Ineman, Lysoněk - Kúdela (74. Němčický), Görner, Stýskala - Mareš, Racko (58. Filipský) - Brožík (58. Ondřejka). Trenér: Malura.