Zpět na » Synot liga » Žižkov - HFK Olomouc 1:1 (1:1)

Synot liga - Žižkov - HFK Olomouc 1:1 (1:1)

0

14.05. - Ve šlágru 25. kola se rozešel Žižkov smírně s HFK Olomouc. Pro Žižkov je to teprve pátá domácí remíza. Doma jsou Pražané silní, v letošním ročníku ještě neprohráli.

Utkání přineslo po herní stránce dva rozdílné poločasy. V prvním byla herní aktivita na straně Žižkva, který si mimo rychle vstřeleného gólu vytvořil i další brankové příležitosti.

Už ve druhé minutě centroval z levé strany míč na Ĺ vancaru a ten v pokutovém území zachoval klid a technickou tečí dokázal skórovat. O čtvrt hodiny později se střelec úvodní branky proměnil v nahrávače a nabíhající Gula mohl dát druhý gól. V poslední chvíli mu však míč ukopl jeden z obránců. Ve 23. minutě se do rychlé akce dostali hosté. Peter Krutý našel v pokutovém území Korčiána a hosté vyrovnali. Ještě do poločasu nebezpečně stříleli z větší vzdálenosti Gula a Kalod, ale jejich pokusy nebyly přesné.

Ve druhém poločase utkání převzali iniciativu hosté a ne třech případech podržel náš tým skvělým zákrokem Peter Bartalský. V závěru zápasu na hřišti přibylo nervozity a v nastaveném čase měl tutovku na noze Jan Novotný. Z několika metrů však trefil pouze brankáře. Podle průběhu utkání byla remíza nakonec spravedlivým výsledkem.

Žižkov tak bude mít pře svým dnešním soupeřem luxusní náskok sedmi bodů a vzhledem k tomu, že nás čeká ještě pět kol, je vysoce nepravděpodobné, že by si Žižkov postup nechal uniknout. HFK se porve o postup asi jen s Bohemians. Jihlava doma v pátek nečekaně zaváhala a na HFK ztrácí už čtyři body. Navíc Vysočina nehraje v pohodě a má hodně zraněných.

Žižkov – HFK Olomouc 1:1 (1:1)
Góly:
2. Ĺ vancara 1:0, 24. Korčián 1:1. Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Košan. ŽK: Kalod, Demjan - Spáčil, Doležal. Diváků: 1820.
Žižkov: Bartalský - Kučera (75. Demjan), Labant, Ĺ ťastný, Jambor - Novotný, Král, Gula (63. Kušnír), Stracený - Ĺ vancara, Kalod (85. Bukač)
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kotůlek, Dadák - Spáčil, Ĺ kuta, Grim, Krutý (30. Los) - Kazár (79. Da Silva), Korčián (90. Kalvoda)