Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Synot liga - Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

0

13.05. - Domácí Mladá Boleslav porazila před vyprodaným hledištěm Baník Ostrava 2:0 a stále může vážně uvažovat o premiérovém mistrovském titulu. Ostravané prohráli teprve podruhé na jaře, což jim vzhledem k boji o pátou příčku nepřišlo právě vhod.

Boleslavský Dušan Uhrin udělal oproti minulému střetnutí jedinou změnu. Místo Dittricha nastoupil na pravém kraji zálohy Brunclík. Trenér Baníku Karel Večeřa vítěznou sestavu z utkání s Jabloncem nezměnil.

Utkání začalo ve svižném tempu a diváci se také velmi brzy dočkali prvního gólu. V 7. minutě zahrál Brunclík dlouhý aut, Pecka po něm nebezpečně hlavičkoval, Buček s obtížemi jen vyrazil na volného Poláčka, který hlavou poslal Boleslav do vedení.

Baník hrál přesto v pohodě a za čtyři minuty mohl srovnat. Ovšem David Střihavka ve slibné šanci zblízka přestřelil bránu, kterou hájil Miller. Ve 22. minutě zahrozil Magera, ale boleslavský gólman vyrazil míč do bezpečí.

V horkém počasí se nehrál špatný fotbal. Před koncem prvního poločasu měli domácí šanci zvýšit vedení. V dvojité šanci nejprve neuspěl Brunclík a poté neobsazený Abraham ze šestnácti metrů netrefil bránu. A o pár chvil později měli domácí štěstí, když Bystroňovu ránu asi z pětadvaceti metrů vytěsnil Miller s obtížemi na roh.

Po deseti minutách hry druhého poločasu se chytali za hlavy hosté. Střihavka předložil ideální přihrávkou míč Magerovi, ale ten ve vyložené šanci trefil pouze tyč. V 62. minutě spálil obrovskou příležitost pro změnu Střihavka. Ze třinácti metrů střílel vedle.

V 79. minutě se do šance probili domácí. Nejlepší kanonýr ligy Pecka ale nezužitkoval dobře Kyselův centr a hlavou z jedenácti metrů těsně minul. Ostravští fotbalisté mohli vyrovnat o pět minut později. Lukešovu střelu z úhlu Miller zlikvidoval.

Tři minuty před vypršením řádné hrací doby přišla pojistka vítězství domácích v podobě gólu. Poláček přihrál za obranu dnes aktivnímu Kyselovi a ten pohodlně překonal ostravského Bučka. Boleslav vyhrála 2:0 a v následujících dvou kolech bude bojovat o titul.

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)