Zpět na » Synot liga » Jihlava nečekaně prohrála s Blšany

Synot liga - Jihlava nečekaně prohrála s Blšany

0

11.05. - Jihlava si pořádně zkomplikovala boj o postup do 1. Gambrinus ligy. Ve 25. kole totiž prohrála doma s Blšany a její tříbodové manko se může navýšit. Ve zbývajících pátečních duelech zvítězily týmy Hradce a Ăšstí.

Jihlava začala utkání aktivně. První šanci měl v 10. minutě Svoboda, ale z úhlu branku minul. Domácí měli i nadále více ze hry a svůj tlak stupňovali čtvrt hodiny před koncem. V tu dobu se Jihlava dostávala zejména ke standardním situacím. Blšany vyráželi jen k ojedinělým brekům. V prvním poločase tedy gól nepadl.

Domácí se na začátku druhé poločasu opět snažili o aktivní hru. Chmelaři však hru kouskovali, a tak byla hra dost neurovnaná. Postupem času byla Jihlava čím dál tím více nervózní a doslova šok přišel v 84. minutě, když rychlý brejk hostů proměnil Da Silva. Po té Jihlava svého soupeře zatlačila, ale ani jeden ze závarů neskončil pro domácí úspěšně, a tak si Blšany odvážejí výhru 1:0.

Jihlava – Blšany 0:1 (0:0)
Gól: 81. Da Silva. ŽK: Jedinák, Bogdanov, Zachariáš. Rozhodčí: Možíš, Kubáň, Lakomý.
Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Ĺ ourek, Vít, Drga - Baláž (63. Faldyna), Vladyka, Lovětínský, Cihlář (77. Veselý) - Svoboda, Rabušic.
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa - Trup (87. Süsser), Loos, Jedinák, Da Silva - Bogdanov, Smejkal.

Ăšstí nad Labem - Jakubčovice 4:1 (3:0)
Góly: 7. Vondrášek 1:0, 32. z penalty T. Novák 2:0, 45. Procházka 3:0, 55. Kunc 3:1, 79. z penalty T. Novák 4:1. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Bouše. ŽK: Dvořák - Kopta, Kuděla, Langer. Diváků: 424.
Ăšstí: R. Novák - Stárek, Palša, T. Novák, Dvořák - Vondrášek (87. Dobeš), Karlík, Martykán, Zoubele (75. Mašanský) - Procházka (84. Ĺ imek), Fousek
Jakubčovice: Pospěch - Mikula, Krajčovič, Kuděla, Daněk - Kopta (46. Hanus), Fischer, Langer, Vondra (46. Krohmer) - Svatonský, Kunc

FC Hradec Králové vs. FC Vítkovice 2:1 (1:1)
Góly:
18. Hromkovič 0:1, 34. Dvořák 1:1, 94. Ferčák 2:1. ŽK: Karal, Dvořák - Černý M, Mikulenka, Novák, Kozačuks. Rozhodčí: Ardeleánu - Pinkas, Ĺ těrba. Diváků: 652.
Hradec Králové : Lindr – Karal, Pilař (78. Ferčák), Ĺ marda, Černý P., Filip, Přibyl, Dvořák, Munster (81. Semerák), Rezek (74. Poděbradský), Kaplan
Jakubčovice: Kello – Hromkovič, Novák, Derych, Kazačuks, Černý M. (76. Jakus), Staněk, Motyčka, Jandík (92. Pavlík), Mikulenka, Valášek