Zpět na » Synot liga » Baník Ostrava - FK Jablonec 97 3:0 (2:0)

Synot liga - Baník Ostrava - FK Jablonec 97 3:0 (2:0)

0

10.05. - Prořídlé ochozy ostravských Bazalů viděly koncert hráčů Baníku. Hosté z Jablonec působili odevzdaným dojmem a naprosto zaslouženě odjeli z Ostravy s třígólovým přídělem.

Po předešlém domácím utkání se Spartou dnes na Bazaly zavítalo pouhých tři a půl tisíce nejvěrnějších fanoušků. Po ostravském zápase jara zůstalo mnoho lidí v teple svého domova, což je bohužel obraz českého národa. Když už moc není o co hrát, diváci nechodí.

Zápas mezi Slezany a Severočechy začal opatrněji. Postupem času však převzali iniciativu domácí hráči a v 15. minutě zahrozili rohovým kopem, při němž Klimpl mířil těsně nad jabloneckou bránu.

Ve 22. minutě se už ale Ostravané radovali. Magera vyslal Střihavku, který přesprintoval hostujícího obránce a svou jedovatou střelou trefil tyč, od ní se pak míč odrazil k volnému Metelkovi, který pohodlně skóroval.

Obrovskou příležitost měli aktivnější hráči Baníku v 30. minutě. Magerovu hlavičku ale strážci jablonecké brány vykopávali z brankové čáry. Za minutu se Magera gólu dočkal. Nejlépe se zorientoval při závaru u jablonecké brány a poslal míč do sítě - 2:0. Baník Ostrava pak i nadále kontroloval hru a první půli už si v klidu pohlídal.

Hostující trenér Petr Rada sáhl o přestávce ke dvěma změnám. Ze hřiště se poroučeli Peškar s Valentou a místo nich nastoupili Vošahlík s Patkou.

Jablonci to však příliš nepomohlo. Přesto mohl snížit. V 65. minutě hry Baník podržel domácí brankář Buček. Petrželovu nebezpečnou střelu nejprve vyrazil a poté zlikvidoval i dorážku Vošahlíka.

Za dvě minuty pohasly naděje hostů alespoň na bodový zisk. Mišinský vyslal parádní střelu na Ĺ pita, ten s obtížemi vyrazil před dobíhajícího Mageru, kterého srazil k zemi Fukal a kopala se penalta. Pokutový kop s přehledem proměnil Klimpl.

Ostravané si výsledek pohlídali a v závěru dokonce mohl ještě navýšit svůj výrazný náskok. Po pěkné kombinaci ostravských hráčů nakonec Metelka zakončoval ve vyložené šance do tyče. Mrzet ho to však nemuselo. Baník vyhrál 3:0 a v tabulce poskočil na šestou příčku.

FC Baník Ostrava - FK Jablonec 97 3:0 (2:0)

B: 22. Metelka, 31.Magera, 67. Klimpl (pen.)

Rozhodčí: Jech - Kordula, Večeřa

Baník: Buček - Řezník, Cigánek, Bystroň, Klimpl - Metelka, Marek, Lukeš, Čoupek (75. Mičola) - Střihavka (75. Mičola), Magera (81. Besta)

Jablonec: Ĺ pit - Zábojník, Fukal, Homola, Flachbart - Peškar (46. Vošahlík), Baranek, Eliáš, Petržela - Smíšek (79. Nulíček), Valenta (46. Patka)

Diváci: 3 497