Zpět na » Synot liga » Útočník Dukly Pospěch hrál o krále střelců, ale nedal tutovky

Synot liga - Útočník Dukly Pospěch hrál o krále střelců, ale nedal tutovky

Útočník Dukly Pospěch hrál o krále střelců, ale nedal tutovky © fkdukla.cz - Zdeněk Pospěch

0

Líbilo se

02.06. - Útočník Dukly Praha Zdeněk Pospěch zpečetil dvěma proměněnými penaltami osud Znojma v první fotbalové lize, ale promarněním dalších dvou vyložených příležitostí pohrdl v posledním ligovém kole možností podělit se o korunu pro krále ligových střelců. Za sparťanem Josefem Hušbauerem v konečném účtu zaostal s 16 góly právě o dvě branky a podělil se "jen" o druhé místo z další novopečeným mistrem a nejlepším kanonýrem z předchozích tří sezon Davidem Lafatou.

"Nejvíc mě mrzí, že jsem nedal míč do prázdné branky. Mířil jsem na místo, kam se přemisťoval brankář. Kdybych to dal na druhou stranu, tak z toho byl gól. Potom jsem měl míč na penaltě a trestuhodně jsem přestřelil," vyčítal si Pospěch jedinečné příležitosti z druhého poločasu.

Obě penalty ale s přehledem proměnil. "Na tréninku se mně daří je dávat. Počkal jsem si v obou případech, až brankář spadne, a pak jsem střílel. Nebyl problém obě proměnit," dodal.

Trenér Dukly Luboš Kozel trochu litoval, že Pospěch nebyl ještě efektivnější. "Mohl se stát králem střelců. Je to ale bohužel jediný náš hráč, který se do koncovky dostane. Ze hry se nedokážeme prosadit. Musíme na této slabině v letní přípravě zapracovat," řekl Kozel.

Pospěch přiznal, že na titul nejlepšího střelce pomýšlel. "Ve druhém poločase jsme si řekli, že zkusíme aspoň vyhrát krále střelců. Jsem zklamaný, protože jsem měl čtyři tutovky," litoval Pospěch. "Jsem alespoň rád, že jsme po dlouhé době vyhráli. A poprvé na jaře s nulou. Kluci na mě dřeli. Chci jim za to poděkovat," dodal Pospěch.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články