Zpět na » Synot liga » Pastoor se s Edenem rozloučil zajímavým zápasem se smutným koncem

Synot liga - Pastoor se s Edenem rozloučil zajímavým zápasem se smutným koncem

Pastoor se s Edenem rozloučil zajímavým zápasem se smutným koncem © slavia.cz - Alex Pastoor

0

Líbilo se

26.05. - Poslední zápas v Edenu před odchodem do Alkmaaru si nizozemský trenér fotbalistů Slavie Alex Pastoor představoval jinak. Červenobílí totiž mohli v dnešním utkání slavit záchranu v první lize, jenže místo toho proti Slovácku předvedli festival zahozených šancí a po remíze 1:1 budou o udržení bojovat v posledním kole v Ostravě.

"Chtěl jsem si rozlučku užít, ale to bychom museli vyhrát. Remíza není důvod k oslavě," řekl Pastoor. "Byl to zajímavý zápas, ale smutným koncem, protože Slovácko vyrovnalo. Liga tak bude dramatická až do konce," dodal.

Slavia však mohla jet na Bazaly v klidu, to by ale musela využít některou z velkých šancí. Jen Necid s Gecovem byli několikrát sami před brankářem a oba na něj jednou šli dokonce společně ve dvou. Jenže Gecov místo přihrávky volil střelu.

"Vyřešil to špatně, kdyby přihrál, mohli jsme střílet do prázdné branky," zlobil se Pastoor. "Bylo na něm vidět, že to není útočník, ale defenzivní záložník. Na jeden gól potřeboval tři střely, ale aspoň, že tu branku dal," uvedl kouč.

Bez šancí ale nebylo ani Slovácko, které vyrovnalo pět minut před koncem. "Jak jsme byli nervózní, tak jsme si sice vytvořili řadu šancí, ale několik jich soupeři také nabídli. Za normálních okolností měl zápas skončit 10:6 pro nás," uvedl Pastoor.

Nizozemský trenér však věří, že Slavia zápas v Ostravě zvládne. "Kluci umí hrát lépe. Já jako trenér vím, co musím pro úspěch v Ostravě udělat. Musíme se soustředit jen na zápas a nemyslet na to, co se může a nemusí stát," uzavřel Pastoor.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články