Zpět na » Synot liga » Žižkov vyhrál a postupuje

Synot liga - Žižkov vyhrál a postupuje

0

28.05. - Žižkov dokázal vyhrát v klíčovém utkání s Blšany a tím pádem si zajistil postup do 1. Gambrinus ligy. Ve druhém nedělním zápase prohrála Bystrc s Třince 0:1.

První velkou šanci zápasu měl Stracený po krásném lobu Ĺ vacary, jenže jeho zakončení postrádalo razanci. Téměř z protiútoku poprvé zahrozili hosté, když po chybě obrany trefil z velkého vápna tyč osamocený Bogdanov. Poté se šance střídaly na obou stranách, do největší z nich se po další chybě obrany dostal Smejkal a Viktorka mohla děkovat Bartalskému za jeho skvělý zákrok. Ve 37. minutě si Stracený postavil míč u pravé postranní čáry, aby rozehrál přímý kop. Jeho centr směřovaný na přední tyč jeden z obránců tečoval zády přímo k nehlídanému Labantovi a ten přesně umístěnou hlavičkou do protipohybu brankáře vstřelil svůj první gól v dresu Viktorky. První poločas tak vyhrál Žižkov 1:0.

Začátek druhého poločasu jakoby předznamenal dění na hřišti v druhých pětačtyřiceti minutách. Blšany dvakrát ohrozily Bartalského, ten ale obě situace vyřešil. Blšany postupně získávaly herní převahu, na hráčích Viktorky byla patrná velká nervozita. Velké problémy dělali obraně Viktorky urostlí útočníci soupeře, ale v další příležitosti zahrozil jeden z nejmenších hráčů na hřišti, jenomže Bartalský předvedl proti Bogdanovově hlavičce další parádní zákrok. V posledních deseti minutách se dostalo na hřiště několik čerstvých hráčů a na blšanských hráčích byla stále vidět snaha o vyrovnání. V tom jim však kromě žižkovské obrany bránily i nepřesné přihrávky. V 89. minutě své spoluhráče hloupě oslabil Bogdanov, když velmi hrubě šlápl na protihráče a udělal tím tak vlastně tečku za utkáním, které nakonec vyhrál Žižkov 1:0.

Žižkov – Blšany 1:0 (1:0)
Branka: 37. Labant. Rozhodčí: Michel - Chytil, Ondo. ŽK: Kušnír, Ĺ vancara - Jamrich. ČK: 88. Bogdanov. Diváci: 1452.
Žižkov: Bartalský - Kučera (70. Kalod), Labant, Ĺ ťastný, Jambor - Kušnír, Jan Novotný, Král, Stracený - Ĺ vancara (90. Bukač), Demjan (85. Procházka)
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Jiří Novotný, Benko (79. Krejčík) - Bogdanov, Loos, Jedinák, Da Silva (66. Rosendo) - Kožíšek, Smejkal

Bystrc - Třinec 0:1 (0:1)

Fotbalisté Bystrce promarnili jeden z klíčových zápasů v boji o záchranu. Doma prohráli s Třincem 0:1 a ten jim v tabulce odskočil už na čtyři body. Pořád ale naděje pro domácí žije, na čtrnácté Vítkovice ztrácí Bystrc jen tři body.

Branka: 42. Martinčík. Rozhodčí: Moláček - Filípek, Tulinger. ŽK: Novakovič, Krejčíř - Vreštiak, Maceček, Brezničan. Diváci: 820.
Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Novakovič, Houšť, Kasálek (56. Kalina) - Logara (74. Bielik), Schuster, Nechvátal, Belej - Smutný (70. Mrázek), Zedníček
Třinec: Vreštiak - Lisický, Pindor, Brezničan, Matěj - Malíř (46. Vavruša), Čelůstka, Cieslar (86. Kořínek), Janeček, Martinčík - Maceček (85. Szmek)