Zpět na » Synot liga » Fotbalová Ostrava musí snížit kapacitu Bazalů o osm tisíc míst

Synot liga - Fotbalová Ostrava musí snížit kapacitu Bazalů o osm tisíc míst

Fotbalová Ostrava musí snížit kapacitu Bazalů o osm tisíc míst © fcb.cz - Stadion Bazaly

0

Líbilo se

14.05. - Snížením kapacity až o osm tisíc míst podmiňuje komise pro stadiony a hrací plochy FAČR udělení profesionální licence ostravskému fotbalovému stadionu na Bazalech pro příští sezonu. Komise mimo jiné vyžaduje také prodej všech vstupenek na jméno na všechna domácí ligová utkání následujícího ročníku.

Podle nového nařízení FAČR má být kapacita Bazalů téměř dvojnásobně snížena na celkových 8800 míst. Počítá přitom s úplným zavřením pěti sektorů na nekryté části tribun, které kotle domácích i hostujících příznivců oddělují od středového bloku hlediště.

"Dopis jsme obdrželi v závěru minulého týdne a jeho obsah je teď předmětem jednání mezi vedením klubem a vlastníkem stadionu, tedy Statutárním městem Ostrava," řekl tiskový mluvčí klubu Jaroslav Baďura.

Soubor přísných opatření, která jsou nutností pro získání licence na další sezonu, je patrně reakcí na nepokoje v hledišti během dubnového utkání Baníku se Spartou. Přestože fanoušci obou táborů se k sobě vůbec nedostali, přibližně na dvacet minut tehdy zaměstnali bezpečnostní složky.

S novou kapacitou stadionu by Baník zřejmě i několikrát v sezoně hlásil vyprodáno. V letošní sezoně má průměr na domácích zápasech 6108 diváků, ale na zápasy s Plzní nebo Spartou přišlo přes deset tisíc fanoušků. Vyžadované kapacitě by ale nestačil například ani poslední zápas s Jihlavou, který navštívilo 8818 lidí.

Bazaly jsou od loňského května majetkem města, které celý areál odkoupilo za zhruba 115 milionů korun, a klub tím tehdy zachránilo před bankrotem.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články