Zpět na » Synot liga » Výsledky 30. kola Gambrinus ligy

Synot liga - Výsledky 30. kola Gambrinus ligy

0

28.05. - Poslední kolo letošního ročníku Gambrinus ligy rozhodlo o novém mistrovi. Stala se jím pražská Sparta, která pěti góly smetla Most. Do předkola LM jde také Slavia. Ta vyhrála na hřišti Budějovic. Obhájce titulu Slovan Liberec skončil až čtvrtý!

Sparta Praha - SIAD Most 5:0 (2:0)
Sparta si v exhibičním zápasovém tempu poradila bez větších problémů s remízovým králem z Mostu 5:0 a získala tak ligový titul. Poprvé v historii samostatné české ligy tak nějaký tým získal takzvaný double. Sparta šla do zápasu od prvních minut s jasným cílem neponechat nic náhodě a již v páté minutě otevřel skóre nejlepší střelec Sparty Libor Došek, jenž na začátku druhého poločasu přidal ještě druhou branku. Mezi dvě trefy Libora Doška vtěstnal svoji první branku v zápase exboleslavský Marek Kulič, po hodině hry vstřelil gól i Karol Kisel a stav zápasu pečetil o šest minut později znovu Kulič, který se tak stal posledním ligovým střelcem Sparty v letošné sezóně.

Branky: 5. a 47. Došek, 15. a 70. Kulič, 64. Kisel. Rozhodčí: Kovařík - Goňa, Gallo. ŽK: Zabavník (Sparta). Diváci: 19 102.

Sparta: Blažek (89. Poštulka) - Pospěch, Drobný, Kučera, Zabavník - Kisel, Sylvestre, Horváth, Rezek - Kulič, Došek (75. Jun). Trenér: Bílek.
Most: Vaniak - Prášil (69. Macek), Procházka, Suchý, Krejčí, Trubila (37. Jendruščák) - Ĺ koda, Vozábal, Gašparík - Pikl (46. Ĺ típek), A. Mendy. Trenér: Ĺ časný.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 1:2 (0:2)

Do zápasu šla Slavie s tím, že ani výhra ji nemusí zajistit druhé místo a tím pádem předkolo Ligy mistrů. Přesto - nebo právě proto - hrála ve vysokém nasazení a brzy vedla díky trefě Davida Kalivody z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na Tomáše Hrdličku v pokutovém území Budějovic. Po půl hodině hry zaúřadoval Kalivoda podruhé, nacentroval míč do vápna Dynama a Stanislav Vlček vstřelil svoji jedenáctou branku v průběhu ligového ročníku. V závěru zápasu dostal červenou kartu za faul na pronikajícího Táborského Michal Ĺ vec a domácí tým ještě dokázal snížit trefou právě Táborského na 2:1.

Branky: 86. Táborský - 6. Kalivoda z pen., 29. Vlček. Rozhodčí: Příhoda - Hojsík, Jiřík. ŽK: Homoláč, Kladburský, Táborský - Kalivoda, Krajčík. ČK: 74. Ĺ vec (Slavia). Diváci: 5688.

České Budějovice: Křížek - Kladrubský, Horejš, Homoláč, Peroutka (73. Tischler) - Poborský, Volešák (46. Hrbáč), Žižka, Černý - Táborský, Mrkvička (46. Stráský). Trenér: Cipro.
Slavia: M. Vorel - Krajčík, Latka (33. J. Vorel), Ĺ vec, Hubáček - Kalivoda, L. Jarolím, Hrdlička, Ĺ vento (68. Jablonský) - Vlček, Gaúcho (82. Necid). Trenér: K. Jarolím.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 4:0 (0:0)

Pokud by udržel Liberec poločasový výsledek 0:0 až do konce zápasu, skončil by na druhé příčce. Ovšem díky čtyřem inkasovaným gólum z druhého dějství bude hrát pouze Intertoto Cup.

Branky: 58. a 65. Kysela, 68. Kopic, 90+1. Holub. Rozhodčí: Kocián - Lhoták, Večeřa. ŽK: Abraham, Kopic - Nezmar, Brezinský, Bílek. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Ml. Boleslav: Miller - Ĺ evinský, Rajnoch, Kopic, Palát - Dittrich (39. Sedláček), Abraham, Matějovský, Poláček - Kysela (89. Holub), Pecka (90. Rolko). Trenér: Uhrin.
Liberec: Hauzr - Matula, Košťál, Brezinský, Janů - Liška (62. Blažek), Papoušek, Hodúr, Bílek, Pudil (76. Jonáš) - Nezmar (87. Maršner). Trenér: Lavička.

Tescoma Zlín - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Mezi Zlínem a Sigmou se hrálo vyrovnané utkání. Oba týmy už byly zdárně zachráněn, a tak mohly hrát v klidu. První šanci měli domácí, když Žůrek poslal hlavičkou Vidličkův centr do branky, ale zlínská radost byla předčasná. Asistent rozhodčího Kubáň odmával ofsajd. Na začátku druhé půle olomoucký kapitán Rýdel parádně vystřelil z dálky z přímého kopu, gólman Baránek gólovou ránu skvěle vyrazil. A tak první gól padl v 70. minutě, když perfetkně hlavičkoval Zbožínek. Z deset minut ale bylo srovnáno. Střelu Ĺ kerleho nešťastně tečoval kapitán domácích Ĺ vach a míč zapadl do sítě domácích. Moravští soupeři se tak rozešli smírně.

Branky: 70. Zbožínek - 80. Ĺ kerle. Rozhodčí: Racek- Pelikán, Kubáň. Diváci: 2643

Zlín: Baránek - Vidlička, Ĺ vach, Zbožínek, Červenka - Kraus (78. Elšík), Ĺ mahaj, Dian, Dujka (68. Lukaštík), Zúbek - Vyskočil (46.Činčala). Trenér: Hoftych

Olomouc: Vojáček - Jindřišek, Komárek, Ĺ kerle, Randa - Janotka (82. Ĺ těpán), Rýdel, Nepožitek, Onofrej (46. Vepřek) - Schulmeister (58. Ĺ ultes), Hartig. Trenér: Petržela

FK Teplice - Baník Ostrava 1:2 (1:1)

Teplice a Baník Ostrava už hráli jen o vylepšení svého umítění. Počasí fotbalu příliš nepřálo. I přesto se šancí urodilo poměrně dost. Tu první nedal Střihavka, a tak v 13. minutě trestal teplický Verbíř, když prošel na roh pokutového území a krásnou ranou do rohu branky posílá domácí do vedení. Baník se nevzdával a ve 32. minutě se krásnou střelou asi z třiceti metrů trefil Marek a vyrovanal na 1:1. Vyrovnané utkání s příležitostmi na obou stranách pokračovalo. Nakonec se z vítězství radovali hosté. V 85. minutě završil Střihavka svou vydařenou sezonu gólem po zmatku v obraně Teplic.

Branky: 13. Verbíř - 32. Marek, 85. Střihavka. Rozhodčí: Jára - Kordula, Zlámal. ŽK: Verbíř - Metelka, Střihavka, Mičola. Diváci: 3010

Teplice: Dvořák - Kaufman, Lukáš, Klein, Krmaš - Doležal, Sabou, Verbíř, Jirsák - Dort (55. Ĺ tohanzl), Džeko. Trenér: Bartl

Baník: Vašek - Klimpl, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral (90.Hoffmann), Marek, Řezník, Metelka (76. Mičola) - Střihavka (90. Besta), Magera. Trenér: Večeřa

Marila Příbram - 1. FC Brno 0:1 (0:1)

Sestupující Příbram nastoupila s řadou mladíků a na Brno nestačila. Už v 10. minutě rozhodl o vítězství hostů Zelenka. V první půli bylo aktivnější Brno a udávala tempo utkání. Po změně stran se Příbram zlepšila a dobře bránící hosty neměla. Brněnští si odvezli tři body.

Branka: 10. Zelenka. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Slavík. Diváci: 1620

Příbram: Pařízek - Ĺ merda (80. Partika), Halama, Hunal (46. Jungr), Nohýnek, Otepka, Tarzal, Sviták, Pilík - Rilke, Huňa (Ĺ kácha)

Brno: Bureš - Kuncl, Trousil, Pavlík, Siegl, Besta (Vrána) - Mezlík (62. Okleštěk), Kalouda (65. Chlup), Večeřa - Zelenka, Pacanda

FK Jablonec 97 - 1. FC Slovácko 3:1 (0:0)

Slovácko přijelo hrát do Jablonce fotbal a po většinu utkání bylo lepším týmem než domácí mužstvo. Ovšem opět nevyužilo mnoho gólových šancí a jen potvrdili, proč letos sestupují. Aktivita hostů vyvrcholila v 57. minutě gólem Racka. Jablonec však za čtvrthodiny srovnal a v nastaveném čase dorazil sestupující moravský tým nejprve Fukal a poté Nulíček.

Branky: 73. Smíšek, 90. Fukal, 90. Nulíček - 57. Racko. Rozhodčí: Adam - Košec, Ubias. ŽK: Hozda (J). Diváci: 2750

Jablonec: Ĺ pit - Zábojník, Homola, Fukal, Hozda (78. Vošahlík) - Petržela (42. Flachbart), Svátek (59. Valenta), Eliáš, Weber - Nulíček, Smíšek

Slovácko: Marek - Kaspřák, Ĺ uškavčevič, Spazier, Lysoněk - Mareš (73. Ĺ turma), Stýskala (84. Diviš), Němčický, Filipský (78. Ondřejka) - Brožík, Racko

SK Kladno - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Plzeňští fotbalisté zakončili úspěšnou sezonu remízou na Kladně, které je také spokojeno, protože se v nejvyšší soutěži udrželo. Hosté dali úvodní branku už v 12. minutě zásluhou Pilaře a dlouho to vypadalo, že si odvezou všechny tři body. V 76. minutě ale kladenský Kaciáň vyrovnal a oba soupeři si body podělili.

Branky: 76. Kaciáň - 12. Pilař. Rozhodčí: Jílek, Pospíšil, Pokorný. ŽK: Farbák, Kaciáň - Rada, Pilař, Psohlavec. ČK: Rada. Diváci: 2150

Kladno: Pavlík - Ĺ imůnek, Farbák, Killar, Hamouz - Williams (46. Kalina), Ĺ elicha, Gecov (74. Veleba), Cigánek - Radzinevičius (46. Kaciáň), Kousal

Plzeň: Daněk - Procházka, Rada, Zakopal, Smola - Malár (75. Knakal), Pilař, Jarolím (70. Psohlavec), Ĺ íma - Krbeček (90. Borek)