Zpět na » Synot liga » Bohemka veze z Jihlavy cenný bod a přeskočila v tabulce Slavii

Synot liga - Bohemka veze z Jihlavy cenný bod a přeskočila v tabulce Slavii

Bohemka veze z Jihlavy cenný bod a přeskočila v tabulce Slavii © bohemians.cz - Utkání Jihlava - Bohemians

1

18.04. - REVIEW V roli velkého outsidera nastupovali fotbalisté Bohemians proti rozjeté Jihlavě. A klokani skutečně zpočátku působili ustrašeným dojmem. Na Masopustův gól však dokázal odpovědět Lietava, a Pražané si tak z Vysočiny odvážejí důležitý bod.

FC Vysočina JihlavaJihlava 1:1 (1:1) BohemiansBohemians 1905

Branky:15. Masopust - 39. Lietava

FC Vysočina Jihlava:Hanuš - Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek - Masopust (66. Kukoľ), Jánoš, Jungr (46. Mešanović), Koloušek (73. Karlík), Vaculík - Harba.

Bohemians Praha 1905:Berkovec - Pauschek, Krch, Brabec, Kalina - Nerad (82. Budínský), Jindřišek, Hora (90. Šmíd), Rada, Bartek (68. Jeremenko) - Lietava.

S podobnou sestavou jako proti Teplicím, ale s viditelně menší odvahou nastoupili svěřenci Luďka Klusáčka do zápasu s Jihlavou. Vysočina působila mnohem lepším dojmem a dostávala se i do šancí. Hned ve 4. minutě našel Masopust Harbu, jenže domácí kanonýr místo střely posunul balon jen do strany.

Po čtvrthodině hry už to vzal první jmenovaný na sebe. Přesný Jánošův centr našel Masopusta, jenž se proběhl po pravé straně a mířil osamocen na brankáře Berkovce. Ten byl proti střele mezi nohy bezmocný.

Bohemka se následně zlepšila. Stejně jako v minulém zápase ji inkasovaný gól probral a zvýšila aktivitu. Důkazem toho byla Horova střela, která skončila v boční síti. V té vnitřní se míč ocitl až ve 39. minutě. Radův pokus se od břevna odrazil na brankovou čáru a od země letěl zpět do vápna. Tam si pro míč doběhl Lietava a přesnou dorážkou srovnal skóre na 1:1.

Po přestávce byli hosté v některých momentech lepším týmem. Příležitost zvrátit zápas na svoji stranu ovšem jako první dostala Jihlava. Horovu teč po Jindřiškově centru lapil Hanuš. Balon v jeho rukavicích ale dlouho nezůstal a na konci domácího protiútoku byla Harbova střela zpoza šestnáctky, kterou musel tlumit Berkovec.

Klusáčkovi téměř dokonale vyšlo střídání. V 68. minutě vystřídal Bartka Jeremenko a příchozí hráč se o minutu později dostal do velké příležitosti. Uvnitř pokutovém území ale podstoupil souboj s obráncem, ztratil rovnováhu a z šance nic nevytěžil.

O konečném výsledku rozhodla až úplně poslední minuta nastavení. Pětadvacet metrů od vlastní brány fauloval Krch Mesanoviče, a Jihlava tak získala nadějnou možnost vstřelit vítěznou branku. Namísto přímé střely ho Vysočina rozehrála po zemi směrem k Harbovi, který vypálil přízemní střelu. Na případný gól by už Bohemka nemohla zareagovat, jenže míč z kopačky bosenského útočníka pouze orazítkoval tyč. Hosté si tedy výrazně oddechli. Díky získanému bodu totiž přeskočili Slavii a dostali se na 14. místo. Sešívaní mají sice zápas k dobru a také lepší vzájemnou bilanci, minimálně ten druhý faktor ovšem mohou zelenobílí změnit už příští týden.