Zpět na » Synot liga » Sparta – Bohemians 3:1 (1:0)

Synot liga - Sparta – Bohemians 3:1 (1:0)

Sparta – Bohemians  3:1 (1:0) © -

0

12.11. - Sparta splnila očekávání a porazila doma Bohemku 3:1. Bohemians povzbuzovaní velkým počtem svých fandů sice hráli v ,,domácím“ prostředí, k bodům jim to ale nepomohlo. V prvním poločase sice byli Spartě vyrovnaným soupeřem, v tom druhém už domácí dominovali.

První poločas diváka zmrzlého vinou nepřízně počasí příliš nerozehřál. Příliš šancí se neurodilo ani na jedné straně. Možná i kvůli nepříliš kvalitnímu trávníku, kterému určitě nepomohl déšť a nízká teplota na Letné. Snad první vážnější příležitost se seběhla až ve 13. minutě, kdy teprve osmnáctiletý sparťanský odchovanec Zeman chytře uvolnil Kisela, který ale svojí dobrou formu gólovou trefou nepotvrdil. Hosté poprvé vystrčili drápky v minutě 25., kdy brankář pražanů Grigar špatně odhadl centr, který podběhl a do poloprázdné branky střílel hostující kapitán Dalibor Slezák, který svoji střelu ale poslal vysoko nad. Domácí se tak dočkali až v minutě 30., ve které pospěch z pravé strany odcentroval do vápna, Sňozík si míč nestáhl a mladíček v sestavě Sparty Zeman si otevřel gólový účet ve Spartě.

V druhé půli byla Sparta jasně lepším týmem. Pomohl jí k tomu i dobrý start druhého poločasu. V 52. minutě postupoval Došek sám na brankaře, postrčil si kolem něho balon, došlo ke střetu a pískala se penalta, kterou Horváth s přehledem proměnil. To hosty srazilo do kolem a od té doby byl na trávníku jen jeden tým. Když v 70. minutě opět kvalitně hrající Horváth našel přesně hlavu Doška, který se trefil přesně, bylo v podstatě po zápase. Přesto se podařilo hostům alespoň kosmeticky upravit skóre. V 80. minutě si na centr Junáčka naskočil Ordoš a nedal Grygarovi šanci. Tím byl brankový účet na obou stranách uzavřen.

Fanoušci tvrdého jádra pražského celku splnili svoje prohlášení a na zápas nepřišli. Vytvořili tak prostor pro fandy z Vršovic, kteří přišli, jak je u nich dobrou tradicí, podpořit svůj tým v hojném počtu. Situaci komentoval i domácí kouč: ,, Chci poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Za to, že se chovali slušně jim patří dík.“ K utkání se vyjádřil takto: ,, Bohemians nám v první půli srdnatě vzdorovali, ale po naší druhé brance už jsme si vývoj utkání pohlídali.“

AC Sparta Praha - Bohemians 1905 3:1 (1:0)
Branky: 30. Zeman, 59. Horváth (pen.), 70. Došek - 80. Ordoš
ŽK: Moravec, Kunášek
Diváci: 8433

Sparta: Grygar- Pospěch(K), Kadlec, Řepka, Limberský- Kisel, Kladrubský, Horváth (82.Sylvestre), Zeman ( 58. Matušovič)- Došek (73.Slepička), Kulič

Bohemians: Sňozík- Marek, Lukáš, Rada, Kunášek- Moravec (62.Kotyza), Morávek (81.Adam), Nikl, Hašek, Bartek- Slezák (55.Ordoš)