Zpět na » Synot liga » Plzeň v Praze nezaváhala a porazila Duklu 3:0, zvítězil i Liberec

Synot liga - Plzeň v Praze nezaváhala a porazila Duklu 3:0, zvítězil i Liberec

Plzeň v Praze nezaváhala a porazila Duklu 3:0, zvítězil i Liberec © fcviktoria.cz - Utkání Plzně s Duklou

0

05.04. - REVIEW Dvěma zápasy pokračovalo v sobotu 23. kolo fotbalové Gambrinus ligy. V odpoledním souboji se utkal pátý Liberec s posledním Baníkem a po gólové přestřelce získal tři body. Druhý zápas ovládla plzeňská Viktoria, která přehrála Duklu Praha 3:0.

FK Dukla PrahaDukla 0:3 (0:1) PlzeňFC Viktoria Plzeň

Branky: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela

Opět bez Pavla Horvátha v základní sestavě nastoupila Viktoria Plzeň k duelu na pražské Julisce. A jak se už pomalu stává zvykem, bez účasti někdejší opory to jde lépe. Dukla se o znovu objevené síle svého soupeře přesvědčila v minutě osmnácté, kdy si po Kovaříkově centru vyměnili míč Tecl s Hrošovským a první z této dvojičky přesnou střelou ke vzdálenější tyči poprvé změnil skóre na světelné tabuli.

Kozlovi svěřenci se rázem přestali ostýchat a vzápětí se mohli dočkat vyrovnání. Berger našel dobře postaveného Pospěcha, avšak domácí střelec tentokráte netrefil nejen branku, ale ani samotný kulatý nesmysl. O moc lépe si nepočínal ani Mareš, který balon sice zasáhl, jenže nepříliš ideálně, a tak stav utkání zůstal nezměněný.

To platilo i po Teclově střele ze 43. minuty, jež se lehce otřela o břevno a odletěla mimo požadovaná místa. Do kabin se tak odcházelo za těsného plzeňského vedení, a před trápícími se Duklou tak stál mimořádně obtížný úkol.

Aby totiž z dnešního zápasu vytěžila alespoň bod, musela by udržet výkonnost z první půle, a navíc přesněji střílet. To se nestalo. Naopak hned zkraje druhého dějství mohla znovu inkasovat, když se svojí ranou prezentoval Hořava a jen těsně minul tyč.

Mrzet to Plzeň nemuselo. V 50. minutě, tedy jen minutu po předchozí situaci, už se radovala. Hrošovský vyslal tradiční horváthovskou přihrávku za obranu, tu si převzal Kolář, jenž prostřelil brankáře Radu. To Duklu položilo definitivně. Krátce nato se navíc po pěkné kombinaci prosadil Petržela a třetím gólem předurčil obrázek zbytku dnešního střetnutí.

Pražané už se nezmohli na žádnou kloudnější akci. Spíše to byli oni, kdo mohl opět inkasovat. Jenže osm minut před koncem řádné hrací doby trefil Hořava jen Radu, a proto si Viktoria z hlavního města odvezla tři body po výhře 3:0. Minimálně do zítřka ta stáhla náskok na první Spartu, jenž nyní činí 5 bodů.

FC Slovan LiberecLiberec 3:2 (2:1) OstravaFC Baník Ostrava

Branky: 3. Pavelka, 15. Šural, 51. Pavelka - 42. Kukec, 57. Baránek

Defenziva libereckého mužstva neprožívá nejlepší časy. V Plzni inkasovala 6 gólů, navíc přišla o svůj dlouhodobý pilíř v podobě zkušeného stopera Kováče. Místo toho opět dostal příležitost Sackey a změny se dočkal i post brankáře. Po delší přestávce se mezi tři tyče znovu postavil Kovář, který nahradil Hrošša.

Proti poslednímu celku soutěže se chtěl Slovan bodově zahojit a ke svému cíli rázně vykročil již ve 3. minutě, když do brány zapadla Pavelkova dělovka. Po čtvrthodině už to bylo dokonce 2:0. Jarolím našel kolmo nabíhajícího Šurala, jenž se prosadil přesnou střelou k tyči.

Baník začal kontrovat až zhruba po třiceti minutách, kontaktního gólu se ale dočkal ještě před poločasovou pauzou. Tři minuty zbývaly do hvizdu hlavního rozhodčího, když zmiňovaná obrana domácích nechala propadnout balon až ke Kukecovi, který z voleje poslal míč za Kovářova záda.

Liberec si vzal dvoubrankové vedení zpět chvíli po startu druhé půle. Luckassenova prudká přihrávka našla na zadní tyči Pavelku, který ranou pod břevno vsítil rozdílovou branku. V 57. minutě sice ještě snížil Baránek, jenže ten samý hráč se o dvacet minut později nechal vyloučit a definitivně zmařil naděje Ostravy na vyrovnání.