Zpět na » Synot liga » Fotbalista Fenin se vrací do Teplic, kde bude působit jako amatér

Synot liga - Fotbalista Fenin se vrací do Teplic, kde bude působit jako amatér

Fotbalista Fenin se vrací do Teplic, kde bude působit jako amatér © kicker.de - Martin Fenin

0

Líbilo se

02.04. - Fotbalista Martin Fenin se po konci v pražské Slavii vrací do Teplic, kde začal svoji kariéru. Šestadvacetiletý útočník od úterý trénuje se severočeským týmem, v klubu bude zatím působit do léta jako amatér. ČTK to řekl tiskový mluvčí teplického celku Martin Kovařík.

Na Feninově angažmá v Teplicích se podílela i Česká asociace fotbalových hráčů, jejímž je členem. "Martin získal nový kontrakt a už delší dobu pracuje na tom, aby se vrátil do formy," uvedla předsedkyně asociace Markéta Haindlová.

"Jsme rádi, že se i s přispěním naší asociace podařilo jeho složitou situaci vyřešit. Přejeme mu, aby se mu podařilo jeho kariéru znovu nastartovat tím správným směrem," dodala.

Šestadvacetiletý Fenin v Teplicích fotbalově vyrostl a otevřel si tam cestu do zahraničí. Stříbrný medailista z mistrovství světa dvacítek 2007 přestoupil půl roku po šampionátu do Frankfurtu, po skvělém bundesligovém startu a hattricku v premiérovém duelu ale šla postupně jeho kariéra dolů.

V srpnu 2011 zamířil do druholigové Chotěbuzi. V říjnu pak nešťastně vypadl z okna a vážně si při tom poranil hlavu. Přiznal, že trpěl depresemi.

Vloni v lednu zamířil do pražské Slavie, ale restartovat kariéru se mu ani tam nepodařilo. Letos v únoru se v Edenu dohodl na předčasném ukončení kontraktu. Zájem o něj projevil nováček první ligy ze Znojma, ale Fenin se nakonec vrací do Teplic, kde by mohl pomoci zacelit v útoku mezeru při zranění hlavní opory Aidina Mahmutoviče.

V lize má na kontě 90 zápasů a patnáct vstřelených branek. Za dospělou reprezentaci odehrál šestnáct utkání, ve kterých dal tři góly.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Reekwon - 02.04. Odpovědět

Je to ko**t a to jsem to řekl ještě slušně, sám si zkurvil kariéru...

Reekwon

Nechce se tomu ani věřit.

podolski
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články